B

İr turntable ve alışılageldik bir stüdyodan alalım bu defa da. Parçaları bağ-kur, ssk gibi ömürlük sigorta içeriyor. Saf dans yönelimleri de var hali hazırda. Duygusal ya hani ordan kaptırdım kenarlarımı. Onun tarzı sıcak nefesli ve ince dokulu olması fakat aynı zamanda çok da enerjik.

“Ostwind Kayıt”, “Parke Recordings” ve “Musik gewinnt Freunde”, Hamburg tabanlı yapımları ile Oliver Schories nihayet Drum n ‘Bass, 2Step ve New Rave Electronica gibi farklı elektronik müzik tarzları ile 2010 yılında evinde canlı olarak bulundu. Çok değil sadece bir yıl sonra, 2011 yılın başında zaten Rompecabeza, Gerilim Musique, Espai Müzik gibi etiketlerle kaliteli bültenleri ve kısa zaman için oldukça geçerli bir diskografiyi geride bırakmış oldu. Sonrasında ise ‘der turnbeutel” adı altında taptaze bir künye sahibi oldu. Kişisel inanç gerçekliği haline geldiğini gösteriyor yaptıkları elbette ki etkisinde olduğu isimler var. Bir David August gerçeği yadsınamaz mesela. Kalite yolunda ilerlerken Oliver’a rastlamanız kaçınılmaz. Minimal, minimal techno ve çok daha fazla yakıştırdığım tech house bütünlemeleri ile içimizde yer edinecekler zamanla. Kendi backround u zaten dolgun. Bize ulaşması belki biraz zor gibi görünse de birkaç dubstep deneyselliği de içinde barındırıyor. Takip edemeyen oradan edinsin zaten. Beatport sakinleri zaten 2-3 senedir adamın varlığından haberdar.

Ses aşığı o da. Aslında pad lere çok takık değilim sanardım. Bu gibi abiler içimdeki syth aşkını da ortaya çıkarıyor, aynı zamanda komplekslerimi de. Böyle beslenmeyi, tutunmayı, içinde yaşatmayı sevdiren adamların yaptıkları daha çok saygımı kazanıyor. Asosyalleştiriyor beni. Cok memnunum da bu durumdan,evet!