-Jim Thirlwell @Babylon – 20.30

Tüm zamanların en üretken müzisyeni ve prodüktörlerinden biri olarak anılan Jim Thirwell, Bant Mag. desteği ile Vodafone Istanbul Calling Festivali kapsamında 10 Mayıs akşamı Babylon’da. Nocebo adlı çalışmasıyla sahnede izleyeceğimiz Jim Thirwell’in sinematik bir kurguyla hazırladığı bu elektro-akustik performansına, özel hazırlanmış görseller eşlik edecek.

-Red Bull Music Academy presents: Nosaj Thing @Babylon – 23.55

Genç yaşta hip-hop ile tanışan ve temel turntable numaralarını öğrenip adım adım prodüktörlüğe ilerleyen Jason Chung, 2009 yılında yayımladığı ilk albümü Drift ile yeteneğini gözler önüne seren Chung, Glitch-hop ve ve enstrumental hip hop’ın en önemli temsilcilerinden biri haline gelerek adından oldukça söz ettirdi. Başta Sonar Festival ve Coachella olmak üzere pek çok festivalde sahne alan, bu yıl yayımladığı ve Blonde Redhead’den Kazu Makino ve Toro Y Moi ile beraber çalıştığı son albümü Home ile müziğini derinleştirmeye devam eden Chung’ın çığır açan glitch-hop projesi Nosaj Thing ile yeteneklerine canlı canlı şahit olmak isterseniz 10 Mayıs akşamı Babylon’a uğrayabilirsiniz.

– Patricia Barber @Salon İKSV – 21.30

Bugüne dek 10’dan fazla albüme imza atanı ve dünyanın dört bir yanında sayısız festivalde ve konser salonunda performans sergileyen Amerikalı caz piyanist ve besteci Patricia Barber eleştirmenlerin övgüyle söz ettiği Smash adlı son albümününden yeni şarkıları ve eski şarkılarını huzurlu sesiyle seslendirmek için 10 Mayıs Cuma akşamı Salon İKSV’de sahne alacak.Sakin bir Cuma gecesi geçirmek isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

-Kraak & Smaak DJ SET @Propaganda – 23.00

Bol danslı bir cuma gecesi geçirmek isteyenler, Hollanda’lı alternatif elektronik müzik sahnesinin kabına sığamayan ekibi Kraak & Smaak’ın, hafızalara kazınacak performasını sakın kaçırmayın. Disco’dan elektro-funk’a uzanan eğlenceli müzikleriyle ve dans müziğinde kendilerine has ritimleriyle pozitif bir dalga yaratan bu yetenekli üçlü 10 Mayıs Cuma gecesi Propagan’da kabininde olacak.

NewSpeak Rave On! Series:HNQO @Indigo – 23.30

Yaptığı yumuşak ve iç gıcıklayıcı groovy house ritmler ve hip-hop vokalleriyle kısa zamanda üne kavuşan Brezilya’lı DJ ve Prodüktör HNQO, House, Jazz ve Hiphop tarzlarını harmanlayarak kendine has bir tarz oluşturarak yaptığı müzikleri duyduğunuz anda vücudunuz habersizce ritme kendini kaptırıp sallanmaya başlamak istiyorsanız 10 Mayıs Cuma gecesi adresinizi Indigo olsun.