Theodore Paul & Gabriel @Salon İKSV – 22:30

Theodore paul & gabriel, Paris’li üç müzisyen kadından oluşan folk-rock grubudur. The Beatles,Patti Smith ve Janis Jopllin gibi ikonlardan etkilenerek yazdıkları şarkılarını, geçtiğimiz yıl ilk albümleri Please Her, Please Him ile yayımlamışlardır.Müzik dünyasındaki erkek egemen düzene başkaldıran şarkılarıyla bu Paris’li kadınları 19 Nisan Cuma günü Salon’da izleyebilirsiniz.

Red Bull Music Academy Presents: Actress // Lone @Babylon – 22:00

Babylon bu cuma elektronik müziğin sıradışı ismi Actress ve ambient üstadı Matt Cutler’ın solo projesi olan Lone’u ağırlıyor.

Kısaca tanımak gerekirse:

Yayınlağı ilk iki albümü ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Actress,daha çok 80’lerin house ve techno ritimleriyle ilerlemiş ve kendine has tarzıyla en iyi albümler listesine girmeyi başarmıştır.Geçtiğimiz yıl yayınladığı son albümü “R.I.P ile olumlu puanlar alarak yılın albümleri arasında da yerini almıştır.

İngiliz ambient üstadı Matt Cutler’ın solo projesi olan Lone, geçtiğimiz yıl yayınladığı Galaxy Garden adlı albümü ile müzik yazarlarından tam puan alarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Egyptian Hip-Hop ve Totally Enormous Exticnt Dinosaurs remixlerinin yanısıra, Azealia Banks’ in daha sonradan üzerine rap yaptığı “Pineapple Crush” şarkısı ile tanınırlığını arttıran müzisyen; 19 Nisan Cuma günü ilk kez Babylon sahnesinde!

Kulakkurdu Ohrwurm @Babylon Lounge  22:00

Kulakkurdu Ohrwurm Funk’tan, groove, electropop, rock’n roll, soul ve hip hop’a uzanan geniş müzik yalpazesi ile 19 Nisan Cuma akşamı Babylon Lounge’da.

Stimming live (Diynamic, DE) /  Tone Of Arc live (No. 19 Music, US) / Ilker Aksungar (HOUSEKEEPER, TR) @Indigo – 23.30

Bu sezon yaptığı başarılı organizasyonlarla adını duyuran NewSpeak, “Rave On! Weekender” konseptiyle ikinci kez indigo’da. Haftasonuna yayılarak gerçekleşecek olan etkinliğin ilk gününde; house müziğin en önemli isimlerinden biri haline gelen Stimming, tech house ve indie house tarzlarına müzikaliteyi getirdikleri soundlarıyla yeni ve geniş bir müzik tanımı oluşturan ve canlı performanslarıyla dikkat çeken ikili Tone Of Arc ve Türkiye’de yeni nesil DJ’ler arasında ilk akla gelen, tarz olarak setlerinde house ve türevlerini benimseyen ve özellikle farklı mix tekniğiyle dikkat çeken İlker Aksungar yer alacak.

Devo Bekin Dj Set @Arkaoda 

Elektronik müziğin soyut halini merak ediyorsanız 19 Nisan Cuma günü Arkaoda’da Devo Bekin’in dj setini dinleyebilirsiniz.Glitch hop, dubstep ve drum&bass gibi çeşitli türleri müziklerinde harmanlayan ve üfllediği ney ile etnik ruhu yaptığı çalışmalara yansıtan Devo Bekin cuma akşamı için alternatif bir etkinlik olabilir.

www.devobekin.com

Ardiye / Serdal Gezer @Stereogun 21:00

Indie’den Funk’a ve oradan hip-hop’a uzanan geniş ve dinamik setiyle Serdal Gezer, Cuma Partisi kapsamında Stereogun’a konuk oluyor.Ritmin düşmeyeceği ve shotların hava uçuştuğu bir Kadıköy gecesi yaşamak istiyorsanız Cuma gecesini Stereogun’da geçirebilirsiniz.