Karanlık ve soğuk bir haftayı geride bırakmamızın ardından annesinin elinden kaçıp koşmaya başlayan çocuklar gibi giriş yaptığımız hafta sonunun fon müzikleri, daha önce Radiorgasm‘da ‘Nec Plus Ultra’ isimli radyo programını hazırlayan, çok yakında da Eksi2 isimli radyoda programına devam edecek olan Arya Beyoğlu‘ndan geliyor.

 

Brigitte Fontaine – “La Femme â Barbe”

Listenin ilk parçası olarak avant-garde müziğin bana göre güzel bir örneği diyebiliriz. Sayısız müzikal stilin karışmasına şahit olacaksınız ilk dakikadan itibaren. Ruhu doyuran ses tonuna sahip olan bu hanımefendinin bu şarkısının bende uyandırdığı his kin, sigara dumanının dudaktaki down tempoya uymak için zorlanması… Sinsilik dolu bir hafta sonu geçirmenizi karanlık hislerin peşinizi bırakmamasını dilerim.

 

Jihae – “The Model”

Parçanın klibinde Paz De La Huerta’nın arz-ı endam etmesi ile dikkatimi üstüne toplamıştır. Güney Koreli olan Jihae sesindeki tını başı dik bir kadın portresi çiziyor aklımda. Ayrıca “Elvis is Still Alive” adlı tirbüte çalışması da mevcuttur.

Bonus şarkılar: “Fig Leaf ” ve “Succubus”

 

Lebanon Hanover – “Northern Lights”

Boğucu hislerimi uyandıran ve “I want you in my arms” sözü başa sardıkça  ruhumun yükselen yerleri kendini etrafa çizilen kalın duvarlara vuruyor defalarca. Bu şarkı benim için boğucu öğlen 2’lerin şarkısıdır.Anısı güzeldir ve şarkı değil ama anısı benim için tedavülden kalkmıştır.

 

Al’Tarba – “Ladies&Ladies”

Gayet kasvetli giden listeye edepsiz bir vuruş yapmak istedim.Eğer sözlerden kaçmaksa bunun tam zamanı ise ferahlatacaktır ortamı.Edepsiz dedim çünkü öyle hissettiren şarkılara gerçekten bayılıyorum.

 

Korhan Futacı ve Kara Orkestra – “Sen Mi Duyacaksın”

Pek rahatsız bir haftasonu istediğim doğru.Dandadadan dağılmış diye üzülmeye son ey ahali diyerek sokaklara kendimi atmak istediğimin üstünden baaya geçti ama Sevgili Korhan Futacı’nın nefesinin güçlü salınması asla tesirini yitirmedi.Zor şarkılardan olduğunu ve türkçenin yeterince zorlandığını duymanızı aslında bir yandan da çok istedim.

Bonus şarkı: “Ben Gene Sana Vurgunum”

 

Yasmine Hamdan – “La Mouch”

Yasmine Hamdan çok değişik bir kadın.Ve kesinlikle müziğe,sahnesine,ruha,kendisine çok hakim en güzeli bu hakim olma hali ne kendisini kısıtlıyor ne müziği ne de bizi.Büyülü bir şey bu içimi titreten.Tüketmeden dinlemenizi öneriyorum diğer şarkılar gibi bu şarkıyı da.Yaşayın tınıları,gezsin ruhunuzda siz de bedeninize yedirin ardından.Şölen gibi duyduğunuz her şey farkına varın.Kullanılan dilin müzikal açıdan ne kadar hoş tınladığından bahsetmeme gerek bile yok.Orta Doğu’nun gizli erotizmi!

Bonus Şarkı: “In Kan Fouadi”

 

Gramatik – “Good Evening Mr.Hitchcock”

Mr.Hitchcock’a nasıl iyi akşamlar derdik diye düşünmek istemeyenler için.

 

Teho Teardo & Blixa Bergeld – “Still Smiling”

Karanlık ertesilerin fon müziğidir bu şarkı.Still…smiling….still.Anında odaklar.Gülmenin cinnet ile alakasından bahseder gibi.

 

Stobborn Heart – “Strange Effect”

Yalnız bırakmak için…

 

Liars – “I’m No Gold”

Karmakarışık bir haftasonu diliyorum.

 Arya Beyoğlu

Tumblr | Soundcloud | Beyoğlu Güncesi