G

ri şehir Ankara’da kurulan Heavy Sky, üzerinde 3 yıl çalıştığı ve merakla beklediğimiz ilk stüdyo albümü “Dreamer”ı yayınladı.

Heavy Sky’ın çıkış albümü Dreamer, isminden de anlaşıldığı gibi bir hayalin gerçekleşme yolcuğunu anlatıyor. Albümün söz ve müzikleri solist Batu Akdeniz’e, düzenlemeleri ise gruba ait. Grubun şarkıları yaşanmış güzellik ve çirkinlikleri, hayalleri ve hayal kırıklıklarını, aşkları ve savaşları, düzlükleri ve girdapları, kısacası hayatı ve içindeki duyguları anlatıyor. Albüme isim veren “Dreamer” ise grubun en iddialı parçalarından biri ve bir hayalperest ve hayallere tutunmakla ilgili.

Heavy Sky 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz, Çağlar Töngür ve Hakan Kılıç tarafından Ankara’da kuruldu. Bir süre farklı isimlerle sahne alan grup, 2013 yılının sonunda bas gitarda Mehmet Öztürk’ün katılımıyla son haline kavuştu ve  Heavy Sky ismini aldı.

heavysky

Albümden önce mayıs 2014’te “Unbreakable” adında bir single yayınlayan grup, bu single sayesinde sadık bir dinleyici kitlesine ulaştı. Mastering konusunda büyük isimlerle çalışmayı seven Heavy Sky, single’ın mastering’ini Bon Jovi, AC/DC, Scorpions ve Paul Rodgers gibi dev sanatçılarla çalışan Ryan Smith’e bıraktı. Albümde ise yine büyük bir isimle çalışan grup, bu sefer Sting, Bob Dylan ve Lou Reed gibi isimlere mastering yapan Scott Hull ile çalıştı.

_MG_0070

Grup albüm öncesi “Broken” ve “Fallin’ for You” isimli iki single daha yayınlayarak, daha geniş kitlelere ulaşmaya başardı. 2013 yılında Konya’da donarak can veren Ayaz bebek için yazılan ve bestelenen Broken, buna uygun bir senaryoyla klip haline getirildi.