E filmdi bu. Filmi izliycektik biz, biticekti işte! Ne gerek var bu kadar yani ortalığı ayağa kaldırmaya? Edebi en cool karakter sensin Great Gasby, tamam anladık ama bu kadar güzel şarkılar bir arada niye? Oyun musun sen? Level’ların mı var? Üçüncü aşamadayız herhalde. Soundtrack’lerden sonra sağlam kalanlar mı filmi izlemeye hak kazanacak? Hadi hep beraber soğuk kanlı olalım o zaman. Görelim cool’ları! İşte F. Scott Fitgerald’a bile mezarında takla attıracak şarkı listesi! O kim ki diyen varsa? Yoktur herhalde !

Listeye girişten  geçen gün yorumladığı  ‘Summer Wine’ dan sonra hızını alamayan Lana sorumlu . Tam şarap gibi yıllandıkça güzelleşiyorum diyecekken birden  Ayna ayna söyle bana ben genç ve güzel olmasam da ? diye soracağı tutmuş. Aynanın Lana’ya cevabı sert olmuş:  Young And Beautiful 

Sonra filmin eski versiyonunu izleyen Florence And The Machine seskinliğini bozmuş : Over The Love  demiş.Yetmemiş efkarlandım, bir de eskilerden Bedroom Hymns okuyayım iyi gider demiş.

 

Aşk hayatında mutsuzluk nedir tadamamış, ilkokul flörtünden sonra ilk sevgilisiyle evlenen  Beyonce filmden en çok etkilenenler arasında. Kitabını okuyup Böyle aşk hikayesi mi olur be ! demiş. Kızı karalar bağlamış,  Amy Winehouse’dan Back To Black okumaya karar vermiş. Şarkının  Andree 3000 & Beyonce yorumunun tamamı henüz ” gösterilip verilmeme aşamasında ” sona saklanıyor. Fırsattan istifade kocası Jay-Z baktı ki bu sefer şarkı hazır, Beyonce’un prodüktörlüğünü yapamayacak o zaman ben de bir şarkı söyleyerek eşlik ederim diyor.

Sırada kim var ? Geçenlerde Tilda Swinton’ı davulcu olarak getirip albüm çalışmasına başlayan The White Strips’den Jack White olaya net yaklaşmış : Love is Blindness diyor, ağzına kurban.

Son olarak hareketleriyle burnundan kıl aldırmayan cool Gatsby’nin yerine haykırma gereği duyan The FilterHappy Together parçasıyla listede yer alıyor.