G

eçtiğimiz yıl çıkarttığı “Epigram” albümünden sonra bu seneye de hızlı bir giriş yapan Gramatik, Eric Krasno ile birlikte hazırladığı yeni teklisi “Recovery” ile karşımızda.

New York menşeli sanatçı 2016’da çıkarttığı “Epigram” albümünden sonra 2017 yılında bu albümün remiks ve enstrümantal versiyonlarının yer aldığı 2 EP daha yayımladı. Bunun dışında Griz ile gerçekleştirdiği Gizmatik işbirliğinden “As We Proceed” ve Flume’un “Wall Fuck” şarkısına Ramzoid ile birlikte yaptığı remiks, sanatçının bu yıl gerçekleştirdiği çalışmalar arasında yerini aldı. Şimdi ise taze paylaştığı teklisi “Recovery” ile Gramatik, bizlere yeni albümünün müjdesini veriyor.

Lowtemp Music’ten yayınlanan yeni teklide Eric Krasno kendisine vokaller ve gitarla eşlik ediyor. 50’ler sound’u ile başlayan “Recovery“, Gramatik’in bildiğimiz dokunuşları ile birlikte electro soul ve instrumental hiphop füzyonunu orta tempo beat’lerle keyifli bir çalışmaya dönüşüyor.

2018 yılında çıkması beklenen ve konsepti üzerinde çalışmaya devam ettiği yeni albümünden öncü olarak yayımlanan “Recorvery” ile playlistimize bir Gramatik şarkısı daha ekleniyor.