G

orillaz’ın Jamie Hewlett‘ı, yılın en çok beklenen albümü hakkında detayları gün yüzüne çıkardı. Sanatçı, stüdyodaki çalışmaları gösteren iki videoyu Instagram üzerinden paylaştı.

En son 2010’da Plastic Beach‘i çıkaran Gorillaz, geçtiğimiz Eylül ayında yeni albümlerinin çalışmaları için stüdyoya girmişti. O tarihten beri pek detay aktarmayan Albarn-Hewlett ikilisi, dün sevenlerine müjdeyi çıtlattı. Damon Albarn‘ı stüdyoda çalışırken görüntüleyen ve beraber çalıştıkları sanatçıları gösteren iki klibi Instagram hesabından paylaşan Hewlett, yılın belki de en çok beklenen albümü hakkında “teaser” tadında bilgi aktardı.

Albümün yapısı hakkında pek bir bilgimiz olmasa da videolarda besteci Jean Michel-Jarre, prodüktör Twilite Tone ve şarkıcı Liam Bailey‘nin yer alması belki de bir ipucu vermiş olabilir. Fransız prodüktör Jean Michel-Jarre; elektronik, ambient ve new age çalışmaları ile biliniyor. Twilite Tone; Massive Attack ve Hans Zimmer, Liam Bailey ise Kanye West ile çalışmaları ile biliniyor.

?

hewll (@hewll) tarafından paylaşılan bir video ()