G

eçtiğimiz ocak ayında 6 yıllık bir aradan sonra ilk şarkısı “Hallelujah Money“i servis eden Gorillaz‘ın yeni albüm şarkı listesi internete sızdı. Liste henüz onaylanmasa da albümdeki D.R.A.M, Vince Staples, Grace Jones, De La Soul, Zebra Katz ve Kelela ortaklı şarkılar şimdiden heyecan verici.

Damon Albarn, son yıllarda müzik sahnesinde en aktif isimlerden biri. 2014 yılında önce kendi solo albümüyle aramıza döndü. Hemen sonra 12 yıldır sessiz olan Blur projesiyle kulaklarımızın pasını sildi. Ardından geçtiğimiz yıl yeni Gorillaz albümünün ateşini yaktı. Ardından o ateşten ilk duman ocak ayında Benjamin Clementine‘in vokaline sahip “Hallelujah Money” şarkısı ile yükseldi. Şimdi biliyoruz ki Gorillaz‘ın 6 yıl sonra gelecek 5. stüdyo albümü bitti. Hatta bazı yayınlanmamış şarkılar UK müzik lisans datasında yerini aldı. Tüm bunlarla birlikte albümün adı ve ne zaman yayınlanacağı belirsizliğini koruyor.

Şimdiden 2017’nin en heyecan verici albümlerinden birine sahip Gorillaz‘dan bir yeni haber daha geldi. Grup tarafından resmi olarak duyurulmasa da Gorillaz’ın yeni albümünün 19 şarkılık listesi internete düştü. Daha önce yeni Gorillaz albümünde yer alacağını duyuran sanatçılarla birilikte Grace Jones, D.R.A.M., Vince Staples, Pusha T, Popcaan, Jamie Principle, Kelela, Danny Brown, De La Soul gibi isimler ilk olarak göze çarpan isimler. Ayrıca grup, ilk performansını önümüzdeki temmuz ayında Jamie Hewlett ve Damon Albarn‘ın kürete ettiği Demon Dayz festivalinde olacağını daha önce duyurmuştu.

Tüm bu olanlarla birlikte Gorillaz son olarak resmi Snapchat hesabını açarak stüdyo görüntülerinden oluşan ve yeni şarkılarının kısa bölümlerin yer aldığı bir dizi video paylaştı. Her videoda yer alan geri sayım saati grubun yarın yeni bir şarkı ya da önemli bir duyuru yapacağını işaret ediyor.

Hem Gorillaz‘ın olası yeni albüm şarkı listesini hem de Snapchat üzerinden paylaştı videoları merak edenler aşağıda toplansın.

Bir de “Hallelujah Money” ile de hafıza tazeleyelim.

Henüz resmi olarak duyurulmayan şarkı listesi:

‘Andromeda’ feat. D.R.A.M.
‘Ascension’ feat. Vince Staples’
‘Busted And Blue’
‘Carnival’ feat. Anthony Hamilton
‘Charger’ feat. Grace Jones
‘Circle Of Friendz’ feat. Brandon Markell Holmes
‘Halfway To The Halfway House’ feat. Peven Everett
‘Hallelujah Money’ feat. Benjamin Clementine
‘Interlude: Elevator Going Up’
‘Interlude: New World’
‘Interlude: Penthouse’
‘Interlude: Talk Radio’
‘Interlude: The Elephant’
‘Interlude: The Non-conformist Oath’
‘Intro: I Switched My Robot Off’
‘Let Me Out’ feat. Mavis Staples & Pusha T
‘Momentz’ feat. De La Soul
‘Out Of Body’ feat. Kilo Kish, Zebra Katz & Imani Voshana
‘Saturnz Barz’ feat. Popcaan
‘Sex Murder Party’ feat. Jamie Principle & Zebra Katz
‘She’s My Collar’ feat. Kali Uchis
‘Strobelite’ feat. Peven Everett
‘Submission’ feat. Danny Brown & Kelela
‘The Apprentice’ feat. Rag’n’bone Man, Zebra Katz & Ray BLK
‘Ticker Tape’ feat. Carly Simon & Kali Uchis
‘We Got The Power’ feat. Jehnny Beth