B

ir süredir bölüm bölüm topladığımız Gorillaz’ın yeni albüm haberlerine bugün kesin ve net bir bilgi eklendi. Grubun sosyal medya hesaplarında paylaştıklarına bakacak olursak Gorillaz’ın yeni albümünün adı “Humanz”, çıkış tarihi ise 28 Nisan olacak. Evet artık gün saymaya başlayabiliriz.

Geçtiğimiz ocak ayında 6 yıllık bir aradan sonra ilk şarkısı “Hallelujah Money“i servis eden Gorillaz‘ın en son yeni albüm şarkı listesi internete sızmıştı. Liste halen onaylanmasa da albümde büyük olasılıkta D.R.A.M, Vince Staples, Grace Jones, De La Soul, Zebra Katz ve Kelela ortaklı şarkılar yer alacak.

Şimdiden 2017’nin en heyecan verici müzikal hareketlenmesine sahip Gorillaz‘ın 5. stüdyo albümüne dair en boşluklar bugün itibariyle kapatıldı. Grubun yeni albüm adı “Humanz“, yayımlanma tarihi ise 28 Nisan olacak. Hali hazırda kesin olmasa da “Humanz” albümünde 26 şarkılık bir cephane var ve elimizde şu ana kadar “Hallelujah Money” dışında pek bir şey yok. Sağ gösterip sol vurmaya meyilli olan Gorillaz‘dan albümün çıkacağı güne kadar nasıl manevralar geleceği bizim açımızdan fazlasıyla merak konusu.

Şimdilik grubun sosyal medya paylaşımlarına bakıp kulağımızı da “Hallelujah Money“e verelim.