Y

eni adım attığımız 2017’de müzik sahnesinin heyecanla beklediği çalışmalardan biri; Gorillaz’ın henüz adı sanı belli olmayan yeni albümü. Grup bir yandan meraklı bakışları üzerinde tutadursun diğer yandan fantastik üyeleri ile konsept playlist’ler yayınlamaya devam ediyor. Russel Hobbs ve Murdoc’dan gelen playlist’lere bir de Noodle‘dan “Kick-Ass Women” eklendi.

Gorillaz’ın akıllara zarar ritmlerinin arkasındaki isim olan davulcu ve perküsyoncusu Russel Hobbs, geçtiğimiz Kasım ayında bir internet fenomeni olan Caturday (kedi temalı paylaşımların yapıldığı cumartesi günü etkinlikleri diye tarif etsek yeridir) için kedi temalı Puss Puss dergisine özel bir liste yapmıştı. Hali hazırda yeni Gorillaz albümü ve gelecek müjdeli haberler için tetikte beklerken 2016’ın son günlerinde ise grubun serseri basçısı Murdoc Niccals‘tan “Dirty Santa Party” isimli bir playlist gelmişti. Bu sefer grup, Noodle’ın ağzından yazdığı “Yeni sesler ve yeni ilham arayışımda, yazarak, prodüksiyon ederek ve yaratarak müziğin doğru öncüleri olmayı başarmış bu ‘kick-ass” kadınları buldum.” notu ile 12 şarkılık bir miksteyp yayınlandı.

Miksteypte; “REALiTi” ile Grimes‘ten “O Superman” ile Laurie Anderson‘a, hatta synthpop etiketiyle Empress Of,  besteci olarak Mica Levi, ve Kuveytli prodüktör Fatima Al Quadiri gibi isimler de yer almakta. Çok merak ettim dinlemek istiyorum diyenleri aşağıya alalım.

Noodle Playlist:
Narrated – Delia Derbyshire & Evelyn Glennie
Mystere De Voix Bulgares (Bulgarian Women’s Choir) – “Kaval Sviri”
Anna Meredith – “Nautilus”
Lully – “Slow D’s”
Grimes – “Realiti”
Kali Uchi – “Ridin Around”
Fatima Al Quadiri – “Szechuan”
Empress Of – “Woman is a Word”
Haitus Kaiyote – “Molasses”
Laurie Anderson – “O Superman”
ABRA – “Vegas”
Mica Levi & Oliver Coates – “Barok Main”
Delia Derbyshire – “Doctor Who”