Daha önce Keşif Sahnesi’nde yer verdiğimiz İstanbul orijinli muhteşem Golden Horn cephesinden yeni haberler var!

Ocak 2014’de yayınlanan “Go Back”, “Arpeggio” ve “Hopeful Screaming” olmak üzere 3 şarkıdan oluşan “Utter Reality” EP’sinden bu yana müzik yolculuğunu dikkatle izlediğimiz Ağtaş, ihtiyacımız olan yaratıcılığı sunmaya devam etmekte.  Haziran 2014’de şehirden, kalabalık ve gürültüden kaçarak müzik ve doğanın muhteşem uyumuna sığınabileceğimiz 38 dakikalık “Lucid” performansını sunan Ağtaş, şimdilerde “Inherent Experience” ile İstanbul’a müzik ve tasarımı bir arada deneyimleyebileceği bir gece hazırlıyor.

“Inherent Experience no.1”  4 Şubat’ta Peyote’de hayata geçecek olan serinin ilk ayağı. Emrecan Ağtaş, Gökhan Paker, Burak Serter ve Mert İnce’den oluşan Golden Horn’un yanında Can Kahyaoğlu, Ceki Rozant, Emrecan Ağtaş, Lalehan Kahyaoğlu ve Selin Yılmaz’ın oluşturduğu tasarım ekibinin hazırladığı gecede başarılı ses mühendisi Çağan Tunalı da yer alacak.

Ses ve tasarımın bir araya geldiği bu geceye dair bir teaser da yayınlayan Golden Horn vaat ettiği deneyimi şöyle açıklıyor:

“Bir kere başladıktan sonra, hiçbir şey fraktallaşmayı yavaşlatamaz. Aniden belirir, tüm hırs ve arzularıyla birlikte etrafa yayılır, her köşeye dolan her deliği kapatan sonu gelmez bir fırtına oluşturur ve seni kaotik dalgaların üzerinde taşıyarak ses ve gözlem denizlerinde yüzdürür.

Bütün bunları ulaşılabilir kılmak adına Golden Horn, başlangıç noktası Peyote olan yeni bir etkinlik serisi düzenliyor.

Bir grup tasarımcının, Golden Horn’un yarattığı anlamsal ve duysal gerçekliğini, çeşitli kolektif tasarım varyasyonları üzerinden işleyerek oluşturacağı bu deneyim, seni kendine çekmekle kalmayıp, kendi içsel dünyandan parçalar bulmanı sağlayacak.”

 Bu farklı geceyi kaçırmamak için 4 Şubat’ta Peyote’de yerinizi almayı unutmayın!