İstanbul orijinli genç müzisyen Emrecan Ağtaş geçtiğimiz Ocak ayında Golden Horn adı altında yayımladığı “Utter Reality” EP’si ile bağımsız müzik sahnemize oldukça başarılı bir proje daha kazandırdı.

Önceleri bir grupla birlikte başlamak arayışında olan Emrecan Ağtaş, şarkıları yazma sürecinde solo projeye doğru yöneldi. İlk EP’inin kayıt, mix ve mastering’i yerli bağımsız müzisyenlerle çalışan Noiseist Records stüdyolarında gerçekleştirildi. EP’nin prodüktörlüğünü ise Melis Danişment, Post ve Malt gibi isimlerle çalışan aynı zamanda Noiseist’in kurucusu Çağan Tunalı üstendi.

“Go Back”, “Arpeggio” ve “Hopeful Screaming” olmak üzere üç şarkıdan oluşan EP’nin kayıtlarında Burak Serter (basgitar) ve Mert İnce (davul) yer aldı. Müziğini ağırlıklı olarak akustik gitar, bas ve davul öğeleri üzerine oturtan Ağtaş’ın güçlü vokali Golden Horn’un en keyifli yanlarından biri olarak görünmekte. EP’nin ocak ayında iTunes üzerinden satışa sunulmasıyla birlikte Ağtaş ilk turnesi “Golden Horn Solo in UK” kapsamında Londra, Liverpool, Glasgow ve Edinburg’ta performans sergiledi.

“Golden Horn Solo in UK” turnesi ve İstanbul’daki performanslarından sonra müziğini en iyi sunabileceği biçimin canlı performans olduğuna karar veren müzisyen geçtiğimiz haziran ayında İstanbul yakınlarında bir tarlada kaydettiği “Lucid” adlı performans videosunu da dinleyicilerine sundu. 38 dakikalık kayıt hem EP’de yer alan hem de konserlerinde seslendirdiği şarkılardan oluşmakta. Daha önce Golden Horn ile tanışmayanlar ya da konserlerine gitme fırsatı yakalayamayanlar için mükemmel bir başlangıç noktası oluşturan Lucid, müzisyenin canlı performansının ne kadar büyüleyici olduğunu ortaya koymakla birlikte müziğinin aslını da ifade etmekte.

Yerli bağımsız müzik sahnemizin en heyecan verici projelerinden birini yaratan Ağtaş, umarım önümüzdeki dönemde yeni albüm ve haberlerle sıkça karşımıza çıkmaya devam eder. Zira böyle yaratıcı ve yetenekli müzisyenlerin sesinin duyulmasına oldukça ihtiyaç duyuyoruz.

 WEBSITE | FACEBOOK | SOUNDCLOUD