Miséricorde

Adından da anlaşılıcağı üzere Christine bir yana kraliçeler bir yana! Son zamanlarda yaptığı konserlerle Fransa’nın altını üstüne getiren Christine ile tanışmanız hayırlı olsun! 1988  Nantes çıkışlı şarkıcı (asıl ismi Héloise)  tiyatral üzerine yüksek lisansı yapan bir öğrenci aslen. 2010 senesine ‘Drag Queens’ isimli ünlü bir travesti şov grubunun müzik ekibiyle çalışıyor. Bu çalışmadan sonra Londra’ya giden Christine, iletişime geçtiği  üç travestiye böyle bir grup kurma teklifi sunuyor fakat kibarca reddediliyor. Bu durumdan sonra yoluna yalnız devam etme kararı alıp yanına katılmayanlarda grubun kurulma aşamasında  ‘ The Queens’ olarak anılıyor. Drag Queens’den ilham alan Christine & The Queens  Paris’e gidip kariyerini başlatma kararı alıyor. 2011  senesinde The Do ile sahne almaya başlıyor. 2011 ‘in Mart ayında  adlı ilk EP’sine imza atıyor.

 

Christine & The Queen, ‘Printemps de Bourges 2012′ isimli Fransa’nın ünlü festivalinde keşif grubu olarak gösterilip, ödülü kaparken Lykke Li ve Woodkid konserlerimde ön grup olarak sahne alıyor. Son olarak Vodafone’un Fransız versiyonu SFR’den genç yetenek ödülünü kapan sanatçı 5 şarkıdan oluşan  Mac Abbey ismini verdiği ikinci EP’ sini 2012’nin başlarında piyasaya sürüyor.

Bu sefer elektro poptan ziyade piyanosuyla daha soul Lana Del Rey’imsi bir havaya bürünen  Christine& The Queens Nuit 17 à 52  ismini verdiği üçüncü EP’si ile Haziran ayına bomba gibi düşecek gibi! Çok merak ettiyseniz yeni albümünden  ‘The Loving Cup” isimli şarkısı itunes’dan  bedavaya indirip, bu cool hatuna sahip çıkabilirsiniz!