A

rkasında tekrar tekrar izlenesi birçok performans bırakan Glastonbury Festivali dün sona erdi. Bu yıl 22 – 26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen rüya festivalin en çamurlu yılını yaşadığı söyleniyor. Hava koşullarının müziğe engel tanımadığı festivalde, en çok konuşulan performanslardan biri son günün headliner ismi Coldplay oldu.

Konser, Charlie Chaplin‘in Great Dictator filmindeki her eve asılası meşhur konuşması ile açılışını yaptı. Konser esnasında Chris Martin‘in piyanosunun akordunun grup üyelerinden farklı olması sebebiyle Chris Martin’in solo performans yaptı. Teknik aksaklıkların giderilmesi ile Martin’e katılan grup üyeleri, “Clocks” şarkısı ile performanslarına kaldıkları yerden devam etti. Farklı bir sahnede Coldplay ile aynı anda Earth, Fire & Wine sahne alırken, yetenekli genç İngiliz müzisyenler kadrosundan Jake Bugg, “Coldplay yerine keşke Earth, Fire & Wine’ı izleseymişim.” diyerek sitem etti.

Gecenin en büyük sürprizi ise Bee Gees‘in unutulmaz şarkısı “Stayin’ Alive”ın Bee Gees’den Barry Gibb‘in de katılması ile gerçekleşen performansıydı. Bir diğer sürpriz konuk ise Michael Eavis oldu. Sahnede gruba eşlik eden Eavis, Frank Sinatra‘dan “My Way”i solo performans yaparak söyledi.

Konserin dedikodu köşesinde ise Gwyneth Paltrow yer aldı. Chris Martin’in eski eşi Paltrow, konseri en önde izledi. Paltrow ve Martin’in çocukları Apple ve Moses ise sahnedeydi. “Up & Up” şarkısında vokallere eşlik ettiler.