F

oo Fighters geçtiğimiz akşam sahne aldıkları Somerset’te neredeyse 20 yıl sonra tekrardan Glastonbury’nin headliner’ı olarak sahne alacaklarını doğruladı!

Aslen 2015’te sahne almaya hazırlandıkları Glastonbury‘e frontman Dave Grohl‘un bacağını kırması sonucu son anda çıkamayan ve yerini Florence + the Machine‘e bırakan grubun, 2017’de festival sahnesine geri dönecekleri kesinleşti. Festivalin organizatörü Emily Eavis, Foo Fighters için Somerset‘te organize ettiği gizli konserden sonra yaptığı açıklamada, grubu Glastonbury sahnesinde ağırlayacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Bu konuyla ilgili bir süredir grubun sitesinde bulunan geri sayım sayacı ve internette rastlanan başka ipuçları da dikkat çekse de, Eavis‘in açıklamasından birkaç gün önce Foo Fighters hayranlarının evlerine gönderilen piramit logolu uçak biletleri de söylentileri epey kuvvetlendirmişti:

Cumartesi günü Piramit sahnesinde çalacak olan Foo Fighters, onlardan bir gün önce sahne alacak olan Radiohead‘le beraber festivalin açıklanan ikinci headliner’ı olmuş oldu. Üçüncüsü içinse söylentiler hala devam etmekte. Bu haberin Foo Fighters‘ın 1998 tarihli Glastonbury performansını arşivlerden çıkarmak için güzel bir sebep olduğunu düşünüyoruz: