G

eçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile yaklaşık beş senedir Chet Faker ismi ile müzik yaptığını fakat bir evrimin gerçeklediğini duyuran Nick Murphy, artık yoluna kendi ismi ile devam edeceğini duyurmuştu. Artık çanlar çalışıyor çünkü Nick Murphy, içinden neler çıkacağını yeni şarkısı “Fear Less” ile tanımlamaya başladı.

Beş yıl gibi kısa bir sürede müzik sahnesinin global figürlerinden biri olan Nick Murphy, yani bu zamana kadar bildiğimiz adıyla Chet Faker, geçtiğimiz hafta yoluna kendi ismi ile devam edeceğini ve bir sonraki albümün bu şekilde yayınlayacağını bizlere duyurmuştu. Bu isim değişikliğin müzikal açıdan da farklılıklar taşıyacağını düşünüyorduk ama boyut atlayacağından habersizdik. Chet Faker’ın Nick Murphy’ye dönüşümünün simgesi olan “Fear Less“, resmen karanlığa ateş ediyor. Nick Murphy’nin içine biraz The Chemical Brothers, biraz Moderat kaçmış gibi.. Merak edenler şuraya koşsun!

Nick Murphy‘nin değişim açıklaması şöyleydi:

“Yaklaşık beş senedir Chet Faker ismi altında müzik yapıyorum ve sizler beni ileriye taşıyan güç oldunuz. Bir evrim gerçekleşiyor ve bu değişimin hangi yönde ilerlediğini sizlerle paylaşmak istedim. Bir sonraki albüm kendi ismim Nick Murphy altında yayınlanacak. Chet Faker ise her zaman müziğimin bir parçası olarak kalacak.”