İ

stanbul post punk sahnesinin en enerjik gruplarından The Young Shaven, yeni 45’likleri “Honey Babe/It’s Gone To Stay”’i Vintage Records etiketiyle çıkardı. Plağın kapak tasarımında Müjde Ar (fotoğraf: Cengiz Tunay); vokallerde Archie Mckay, gitarlarda Volkan Karaman ve Todd Gibson, bas gitarda Jacob Kanelos, davullarda ise Mert Akgül ve Sean de Koekkoek var.

Plağın A yüzünde Archie ve Volkan’ın beraber yazdığı “Honey Babe“, hülyalı gitar ve bas riff’lerini tamamlayan davullar eşliğinde Archie’nin muhtemelen en pasif agresif vokalini dinletiyor. Birbirini tekrar eden melodilerin arasına sıkıştırılmış küçük nüanslar, okyanus dalgaları gibi birbirine karışan ziller ve Archie’nin Honey Babe’i… Honey Babe, insanı olması gerektiği yerdeymiş gibi hissettiriyor.

YoungSKapakSon

Plağın B yüzünde ise bir Madgicians cover’ı olan “It’s Gone to Stay” var. Tony Visconti’nin prodüktörlüğünü yaptığı, G. Bryant ve R. Röske tarafından bestelenmiş şarkıyı bize tekrar hatırlatan The Young Shaven, Yeşilçam ruhunu post punk ile birleştiriyor.

The Young Shaven, konserlerine son hızla devam ediyor. Mutlaka denk gelin. Bunun yanında The Young Shaven’ın gözlerinden İstanbul’u görmek istiyorsanız da AM Darling Sun klibini izleyin.