Henüz 21 yaşında Londra çıkışlı prodüktör/öğrenci Yinka Bankole, 2013 yılında Londra bazlı sanat topluluğu Last Night In Paris bünyesine katılan ve Atu, Sivey, Salute gibi müzisyenlerin stillerinden ilham alarak fwdslxsh (forward slash) adı altında prodüktörlük hayatına giriş yaptı. Yayınladığı With You single’ı sonrası Los Angeles’ta bulunan plak şirketi Soulection’dan Tajan ile birlikte çalıştığı Justin Timberlake – My Love‘ın sample olarak kullanıldığı şarkı “Beautiful” ile büyük ses getirdi.

Yayınladığı single’larla beraber Next ve Alicia Keys gibi isimlere yaptığı remix’lerle de gündeme gelmesinin dışında özellikle Ciara‘nın 2006 çıkışlı Promise şarkısını sample olarak kullandığı ve futuristik R&B temasıyla hazırlamakta olduğu EP’si adına bir ön dinlemeye sunan “The Life” ile tüm dikkatleri üzerine topladı.

Online müzik dergisi HYPETRAK için ilk EP’si The Fall öncesi A yüzünde daha haraketli, B yüzünde geç biten gecelere ithafen şarkıların bulunduğu ve henüz yayınlanmamış fwdslxsh şarkılarına da ev sahipliği yapan bir saatlik mix’i “Before The Fall” ile dinleyicinin karşısına çıktı.

“This mix is a collection of my favorite mood altering songs. [A Side] contains the more upbeat tracks and [B side] is the soundtrack to my late nights. Theres a few unreleased tracks from myself as well as Abhi//Dijon, Stwo and Louie Lastic. I’m also now a member of the HW&W team in the run up to my EP The Fall coming. So this is a little something for you Before The Fall”

2014′ün sonlarına doğru HW&W Recordings ve Last Night In Paris işbirliğiyle yayınladığıThe Fall“, fwdslxsh‘in hali hazırda var olan şöhreti üstüne bal kaymak oldu. R&B klasiklerinden 702 – You Dont Know un sample olarak kullanıldığıFall” ile açılış yapan yedi şarkılık EP, “Yellow” ile devam ederken Goapele‘nin vokalleri ve klavyenin yakaladığı muhteşem ezgiyle farkını ortaya koydu. Japon müzisyen StarRo ile birlikte çalıştığıOceans” downtempo havası ve sürpriz gitarıyla The Fall‘un keyif verici şarkılarından biri haline geldi. “I Need” sonrası “4U” karışık zilleri, gümbür gümbür kick’leri ve Floetry – Say Yesin baz alınmasıyla İngiltere’nin unutulmaz ikilisi Marsha Ambrosius & Natalie Stewart‘ın büyüleyici sesiyle birleşerek şüphesiz ki albümün tanınmasında en büyük katkıyı sağlayan şarkıyı oluşturdu. fwdslxsh’in 2013 yılında yayınladığıHigh Tideın yeni versiyonu olan “High Tide (Reprise)” öncekine göre çok daha karanlık, derin ve melankolik izler taşımasıyla olması gereken yerdeyken albümün kapanışını MD$ ile birlikteliğinden doğan “Maybe” yaptı.

Her gün farklı bir müzisyenden yeni bir şarkı mottosuyla kurulan dumanı üstünde oluşum Myself & Others’ın 20. günü için yayınladığıHer Eyes (Sade Edit)” ile birlikte yolunda emin adımlarla ilerlerken, fwdslxshi asla gözden kaçırmayın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD