3

-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ilk kez gerçeklecek Zorlu PSM Caz Festivali’nde Michel Camilo, Tomatito, Chick Corea, Jan Garbarek ve Gaye Su Akyol gibi sanatçılar sahne alacak.

Mart sonunda Sonar İstanbul’a ev sahipliği yapacak Zorlu PSM, bahar dönemini müzikseverler için oldukça heyecanlı bir sezona dönüştürmeye devam ediyor. 3-12 Mayıs arasında gerçekleşecek festival; caz çatısı altında; buse, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin bir çok başarılı ismini sahnelerinde ağırlayacak.

Caz tınılarının yanı sıra paneller, workshoplar, plak pazarı, film ve belgesel gösterimlerine de ev sahipliği yapacak Zorlu PSM Caz Festivali, İstanbulluların her mevsim caza doymasına yardımcı olacak.

Grammy ödüllü piyanist Michel Camilo ile İspanyol flamenko virtüözü Tomatito’nun aynı sahneyi paylaşacağı festival aynı zamanda İskandinav cazının yaratıcısı Norveçli saksafoncu Jan Garbarek, farklı coğrafyaların enstrümanlarına kendi yorumunu taşıyan Alman sanatçı Stephan Micus, piyano, perküsyon, gitar, çello ve bas gitar gibi pek çok enstrümanda usta rock, soul ve blues sanatçısı Beth Hart da dahil bir çok sanatçıya ev sahipliği yapacak. Yerli sahneden Önder Focan & Şallıel Bros, Gaye Su Akyol gibi isimleri de ağırlanacağı festivalin belki de en dikkat çekici ismi ise yaşayan caz efsanesi Chick Corea.

Adlarından bahsetmişken Chick Corea ve Camilo&Tomatito dinleyeyim diyenleri aşağıya davet ediyoruz.

Zorlu PSM Caz Festivali