G

eçtiğimiz ay Electro Soul, Future Funk ve yakınlarından geçen janrlardan yana oldukça verimli geçti diyebiliriz. Bu sularda gezinen sanatçılardan çok güzel çalışmalar yayınlandı. Bunlardan en keyif aldıklarımı ufak bir playlistte toplamak ilerleyen zamanlarda dönüp tekrar dinleme kısmını kolaylaştırıyor.

Bunu yapmışken siz insanlarla da paylaşmak iyi bir hareket olabilir diye düşünerek bu yazıya başladım. Fazla söze gerek yok diyenler zaten buraya kadar okumamıştır ve “neymiş bakalım” diyerek dinlemeye başlayıp başka yerlerde geziniyordur ama biraz daha söz iyi olurdu diyenler için de bi kaç ufak not düşeyim.

Öncelikle bir süredir sessiz olan Kill Paris yeni bir kaç iş ile kendini gösterdi #GalaxiesBetweenUs
hareket noktasıyla oluşturduğu şarkılar ve artwork’ler Colorado kırsallarının yarattığı futuristik etkileri midtempo’da çok güzel yansıtmış.

Kill Paris

Griz, başlı başına bir inceleme konusu olan All Good Records‘tan yayınladığı Say it Lood albümü ile hasretini giderirken beklentilerimizi de boşa çıkartmıyor.  Albümün tamamı çok güzel ama bu listede sadece birkaç şarkısına yer veriyorum.

GeekGeek x VRV ikilisi de yayınladıkları Electric City EP ile boş durmaya niyetleri olmadığını göstermiş ve çok güzel işler çıkartmışlar. 7 şarkılık son EP’lerinde CloZee ve Late Night Radio‘nun birer güzel remix’lerini de dinleyebilirsiniz.

 

gramatik001

Ve tabii ki Gramatik. Son dönem yaptığı pek çok güzel işin yanına bir de harika remix ekleyerek Electro Soul‘dan uzaklaşmadığının mesajını da vermiş. Madeon‘un Klye ile olan çalışması You’re On‘a yaptığı remix ile hem oradayım hem buradayım demeye devam ediyor.

Listedeki tüm bu güzel işleri uzun uzun yazmak isterdim ama ne benim yazmaya vaktim var ne de sizin okumaya vaktiniz var o yüzden ilgilileri biraz daha araştıramaya yönlendirmesini umut ederek keyifli dinlemeler diliyorum.