Öncelikle evet, bugün de iyi Foals yaptı. Fakat şikayetçi katiyen değiliz. Keşke her gün iyi Foals yapsa da biz de her güne ikişer üçer Foals haberi yapsak. Onun yerine böyle yakaladığımız verimli günlerini kaçırmamakla idare ediyoruz. Neyse.

Geçtiğimiz Şubat ayında çıkardıkları 3. stüdyo albümleri Holy Fire’dan seçtikleri ilk 3 single’la firesiz muhteşemlik sergileyen Foals, taze yayınlanan 4. single Bad Habit ile de iddiasını korumuş.

Nsfw rüzgarlarının hakim olduğu klipte komşu toprakların oğlu esmer yiğidimiz Yannis’i çöl topraklarında çıplaklı hanım kız kovalarken izliyoruz. Daha önceki çöl temalı filmlerden edindiğimiz izlenim su serapları oluşması gerektiği yönündeyken kendisinin tercihleri bize ne tür açlıklardan açıklıklardan geçtiği bir dönemde olduğunu düşündürdü. Sen kızları öyle çöller falan derken çok yanlış yerde arıyorsun, yuvana dönsen buralarda talibin çok diye seslenelim kendisine de iletmek menajerinin boynuna.

Bu arada anlatınca güzel olmadı izlemen lazım’lık klibin yönetmeninin Nabil olduğunu da ekleyelim ki izlemek isteyin. [Aslında gerçekten pek bir numarası yok, izlerseniz biraz da Nabil isminin hatrına olur.]