Y

erli sahnemizin kimi zaman sakinliğini bozmayan kimi zamansa derdini yüksek sesle alatan albümlerini bize ulaştıran kayıt şirketlerine evimizi açtık. Bu cumartesi Chimp & Zee‘de Brew Nation konsepti ile çıkacağımız yolculuk öncesi bulunduğumuz topraklarda ne var ne yok bir bakmak istedik.

Müzik Hayvanı

In Hoodies, Peygamber Vitesi, On Your Horizon ve Ahmet Ali Arslan gibi çok sevdiğimiz isimleri keşfetmemizi sağlayan Kadıköylü oluşum Müzik Hayvanı, bayrağını gururla dalgalandıran önemli bir kayıt şirketi. “Sevdiğimiz müzikleri direkt olarak paylaşabileceğimiz bir ortam yaratmak” fikrinden yola çıkan “insiyatif”, 2013’ten beri “Bağımsız Festival”in ev sahipliğini yapıyor.

Tektosag Records

2010’dan beri geniş bir yelpazede yayın yapan kayıt şirketi Tektosag’ın hayatımıza kattığı isimler arasında Age Reform, Biblo, Da Poet, Gantz ve İskeletor gibi alanında özgün isimler bulunuyor. Tektosag, müzik kariyerinde bilinmeyen bir yolculuğa çıkmadan önce bir kez uğramanın gerekli olduğu kayıt şirketlerinden. Ayrıca kendileri 2012’de başlattıkları bir girişim olan Davulun Sesi sublabel’ı ile yetenekli Türk “beatmaker”ların peşindeler.

Partapart Records

Geçtiğimiz mart ayında dördüncüsü düzenlenen IndieCity festivalleri ile bağrımıza bastığımız Partapart da listemizde bulunuyor. Otherman, Astrofella, Men With A Plan, Fakepakt ve Mind Shifter flamasını taşıyan sanatçılardan bazıları. Kendilerini müzik ve insanların en güzel seçimlerinden oluşmuş bir topluluk olarak tanımlayan Partapart, güzel işlerin çıktığı sayılı kayıt şirketlerimizden.

Petra Digital

Kendilerini “açık fikirli topluluk” olarak tanımlayan Petra Digital’in amacı kaynağı neresi olursa olsun güzel ve ilginç sesleri toplamak. Bu yolda yürürken bizimle paylaştıkları isimler arasında ise Mutlu San, Kerem Akdağ, Bartaub, Eren Erdol gibi prodüktörler var. Elektronik müzik tarafında saf tutan kayıt şirketi, en son Eren Erdol’un “Falling” isimli EP’sini evrene armağan etti.