Bir gece öncesinde Derrick May ve Jimmy Edgar‘ı konuk edecek olan Babylon, 30 Kasım Cumartesi akşamı Fransa’nın son yılların en müzisyenlerinden biri olan Jean-Christophe Le Saoût‘u bilinen adıyla Wax Tailor‘ı ağırlayacak.

90’lı yıllarda üyesi olduğu Fransız Rap grubu La Formule ile müzik kariyerine başlayan Le Saoût, 1998 yılında kendi label şirketi, ‘Lab’Oratoire‘i kurarak müziğini daha en başından bağımsız hale getirir. La Formule’nin kayıtlarını yapan Le Saoût, aynı zamanda ‘Break Beat‘ derlemeleri yayınlayıp İsveçli Hip Hop grubu Looptroop ile beraber çalışmaktaydı. 2001 yılında solo projesi Wax Tailor’ı yaratan Fransız müzisyen, ilk remix’ini de La Formule-Looptroop ortak yapımı olan ‘Deep Under Water‘ isimli şarkıya yaptı. Kendi mutfağında 3 yıl kadar bekleyen Le Saoût’in, ilk EP’si ‘Que Sera / Where My Heart’s At‘in ve hemen ardından ilk albümü ‘Tales of the Forgotten Melodies’ in yayımlanması ile uluslararası bir sanatçı olma yolunda büyük bir adım atmış olur. Başlangıçta hip hop ile çevrili müziğine zaman geçtikçe electro swing, down tempo ve kendi tanımlaması ‘Orchestral Trip-Hop‘ ile zenginlik kazandıran Wax Tailor daha önce ziyaret ettiği Babylon sahnesinde 30 Kasım Cumartesi akşamı tekrar yerini alacak.

One Love line-up’ında yer alıp iptal edilen konserler arasında yerini alan Wax Tailor‘ı çok ara vermeden tekrar İstanbul’da görecek olmak büyük şans. En unutulmaz etkinliğinin Arap Baharı etkileri altında Suriye’de Bosra Antik Tiyatrosu‘nda verdiği konser olduğunu söyleyen Le Saoût’un Gezi Parkı sonrası İstabullular ile özel bir buluşma yaşayacağını düşünüyorum.

Etkinlik | Biletix

Wax Tailor:

Soundcloud | Facebook | Twitter | Website

;