Geçtiğimiz haftayı harika bir Austra konseri ile kapatan Salon İKSV, bu haftaya Amerikalı caz gitaristi ve besteci John Scofield‘ın The John Scofield Uberjam Band adlı projesi ile 13 Kasım Çarşamba ve 14 Kasım Perşembe günleri vereceği konserlerle başlıyor.

1977 yılında ilk albümünü yayımlayan Scofield, Miles Davis, Dave Liebman, Joe Henderson, Charles Mingus, Joey DeFrancesco, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bill Frisell, Pat Martino, Mavis Staples, Phil Lesh, Billy Cobham,Medeski Martin & Wood, George Duke, Jaco Pastorius, John Mayer gibi bir sürü artistin albümlerinde yer aldı. Diskografisinde 30’un üstünde albümü bulunan John Scofield, Pat Metheny ve Bill Frisell ile modern caz gitaristleri arasında Üç Büyükler’den biri olarak gösterilmekte. Bu yıl son albümü Überjam Deux‘ yayımlanan Scofield, R&B, funk, blues, soul gibi türleri barındıran müziğiyle çıktığı turnede İstabullu müzik severlere çok özel bir performans sergilemeye hazırlanıyor.

Fransız Kültür Bakanlığı tarafından sanat ve edebiyatın yükselişine katkıda bulunanların layık görüldüğü Officier dans l’Ordre des Arts et Lettres‘e sahip John Scofield’i kaçırmak istemiyorsanız 13 Kasım Çarşamba ve ya 14 Kasım Perşembe akşamı Salon İKSV‘de yerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Etkinlik | Biletix

John Scofield Uberjam Band – All Good Music Festival

John Scofield Trio – Chicken Dog