6 MART ÇARŞAMBA

  • Hayalbaz (İzmir); Latcho Groove

Kabak Vadisi – Latcho Camp’ ta tınlayan müzisyenler uzun bir aradan sonra İzmir’ e geliyor!…

Etnik ve sentez emprovize müziğini, gün geçtikçe büyüyen hatırı sayılı kitlesiyle buluşturan “Latcho Groove” 6 Mart 2013 çarşamba akşamı Hayalbaz sahnesinde.

  • kargART; The Wanton Bishops

Beyrut Lübnan’da modern ezgilerle klasik blues ve garaj rock türlerini buluşturan, iki kafadarın başlattığı projedir. Nader ve Eddy’nin kurduğu grupta Nader grubun solisti olmakla beraber gitar, klavye ve harmonika çalar. Eddy ise Nader’e geri vokalde eşlik eder, klavye, gitar ve banjo çalar. Gittikleri şehirlerde sahnede gruba bir bas gitarist ve davulcu eşlik eder.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/74348502″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

7 MART PERŞEMBE

  • IKSV Salon;  Radio Moscow 

Amerikalı saykodelik blues-rock grubun hikâyesi, Parker Griggs’in Iowa’daki evinin garajında yapılan kayıtlarla başladı. Kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini 2007’de yayımladılar. Albümün prodüktörlüğünü The Black Keys’den Dan Auerbach üstlendi. İlk albümüBrain Cycles (2009), The Great Escape of Leslie Magnafuzz (2011) ve 3&3 Quarters (2012) albümleri izledi. Bu süre zarfında Avrupa ve Amerika’yı turladılar. Yakaladıkları “retro” sound’u performanslarına da yansıtmayı başardılar.

cropped-Radio-Moscow-Great-Escape-Header

  • Babylon; Reggaezine Partisi

Yayın hayatına başladığı günden beri 3 yılı geride bırakan Türkçe içerikli interaktif reggae magazin dergisi “reggaezine.net” 3. yaş gününü kutlluyor. Babylon’da düzenlenecek partide 2 sahne bulunyor.

8 MART CUMA;

  • Babylon; Touchy Mob, arkasından Mala In Cuba

Mala-In-CubaMala, müziğe dubstepin henüz yeni meyvelerini verdiği 2000’lerin başında Güney Londra’da başladı ve arkadaşı Coki ile “Digital Mystikz” adındaki kendi plak şirketini kurdu. 2011 yılında Kübalı müzisyenlerle çalışması sonucunda; dubstep hareketini kültürel etkileşimlerle kullanmaya başlayan sanatçı, kendisinin DJ performansına eşlik etme şansı yakalayanların kalbinde unutulmaz bir yere sahip.

 

  • Asmalı Mescit Groove; Steve Clash “Videoclipdancing”

Üniversiteyi bitirdikten sonra, iş dünyasını ve günlük rutinden sıyrılmaya karar veren Steve Clash, müziğe odaklandı. O tarihten beri Almanya’daki pek çok yerde ve Avrupa’nın bazı seçkin klüplerinde sahne aldı. Yakın zamanda Steve Clash, Alman Plak şirketi Kolorit Rec.’ten deep house temelli parçalar yayımladı.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/61114041″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

9 MART CUMARTESİ

  • IKSV Salon;  MONO

Japon enstrümantal rock topluluğu ne yaptı? Şubat 2000’de Tokyo’da kuruldu. Aynı yıl yayımladıkları dört şarkılık EP (Hey You) Japonya ve Amerika’da övgüyle karşılandı. 2001’de ilk albümleri Under the Pipal Tree yayımlandı. Başta Japonya ve Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın dört bir yanında sayısız konser verdiler. Jim O’Rourke, Tonic, Kinski ve Black Dice ile aynı sahneyi paylaştılar. Hipnotize edici canlı performanslarıyla dikkat çektiler. For My Parents adını taşıyan son albümleri Eylül 2012’de piyasaya çıktı.

 

  • The Hall; Erol Alkan

Sadece DJ kimliği ile değil, aynı zamanda prodüktör ve plak şirketi sahibi kimliğiyle de birçok başarılı işe imza atmış olan Erol Alkan 9 Mart’ta The Hall’da olacak. Warm Up : Burax & Aslı Köse.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/8280334″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]