Sezonu açalı neredeyse iki ay olan Indigo, elektronik müziğe gönül/beyin verenlere her hafta olduğunu gibi bu hafta da farklı kafaları garanti eden bir ismi ağırlıyor; The Magician.

Belçika’nın bir kasabasında gece yarısından sonra gizemli bir müzik aleti ile gece kulüplerinde görülen, ünü kulaktan kulağa fısıldayarak artmış bir isim Stephen Fasano, a.k.a The Magician. Amcasının plak koleksiyonunu kullanıp 1988 yılında radyo programı yapmaya başlayarak ve Belçika’da ufak bir barda tam iki yıl boyunca her Cumartesi günü akşam 9’dan sabah 6’ya kadar kabinde kalmayı başarmış gerçek anlamda özel güçleri olan bir DJ ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul sınırları içinde 6 saatlik özel bir performansa imza atan Aeroplane ile adını duyurmayı başaran Vito ve Stephen ikilisi müzikal isteklerin ve beklentilerinin ayrılması sonucu Stephen, ay savaşçılarından aldığı güç ile The Magician kostümünü giyip rivayetlere göre shift shape özelliğini kullanarak bir kalp atışı içinde dünyanın her yerinde olmaya başlamış.

The Magician, ozon tabakasını delmeyen ama atmosfere karıştığında tüm beyin hücrelerini ele geçiren 80’ler etkili italo disco, new wave, synthpop, piano house ve new beat içerikli müziği ile bize türlü türlü numaralar yapıp sabah aynaya baktığımızda ‘shiftshaper’ olduğumuza bizi inandıracak bir performansa imza atmak için bu gece, karanlık çökünce Indigo sahnesinde yerini alacak.

Etkinlik | Sosyotix

The Magician:

Soundcloud | Facebook | Twitter | RA