Portekiz topraklarında yetişmiş, yetenek konusunda müzik adına özel güçler verilmiş ve bu işe arkasına yaslanıp yemeğini bekleyerek değil bizzat kendi mutfağında kendi yemeğini pişirerek başlamış birinden, Bruno Cardoso’dan a.k.a, Xinobi’den bahsediyoruz.

Üç yıl önce yaptığı remix’ler ile iniş yaptığı elektronik müzik dünyasına çok gecikmeden kendi yemeklerini pardon kendi şarkıları ‘BMX’ ve ‘Day Off’u sunan Xinobi, ismini elektronik müzik sahnesinde duyurması zor olmuyor. Aynı pazardan alışveriş yapsak da onun süzgecinden geçenler hep daha yeni ve daha taze olma özelliğini taşıyor.  Kendi dünyasını yarattığı şarkılarında genre’ler Disco, House, Electro, Techno gibi ana maddelerden oluşsa da bilinenden bilinmeyen yaratmak tam da onun üzerine yakışan bir iş gibi geliyor bize. Her performansın bir gezi olduğunu düşünürsek, fresh funk’lı gün ortası party’sinden karanlık sokaklardaki derin ruh hallerine kadar yelpazesi geniş bir yolculuk sunuyor Xinobi. Berlin-Ibiza arası tarifeli uçuş hattı sadık yolcusu olmak için kaptanınız Xinobi konuşuyor: ‘Take a deep breath and follow me..’

Gecenin açma germe hareketlerinden sorumlu kişimiz ise Küçük Otto’nun kadrolu DJ’i Aliço. Nu-disco ile ısıtılıp kaynar halde sunulacağımız Xinobi’nin, bizi kendi mutfağında ne şekilde kullanacağını merak ediyorsanız, bu akşam 21.00’dan itibaren Cue İstiklal’de yerinizi almanızda fayda var.

http://genericmusic.net/xinobi1.htm

http://soundcloud.com/xinobi

http://soundcloud.com/Alicog