Cuma ve Cumartesi günleri kaliteli elektronik müzik dinlemek için gözümüz kapalı ritmik salınımlar ile yolunu bulabildiğimiz Indigo‘da bu gecenin konuğu, sabahlar olmasın ikilisi Catz ‘N Dogz.

Polonya’nın sesli harflere tepkili olan Szczecin (içinizden bu yine iyi hali dediğinizi biliyorum) şehrinde büyüyen bu ikili 2003 yılında aynı şehirde gece kulüplerinde organizasyonlar yaparak küçük adımlarını yüksek beyinlere doğru atmışlar. İlk milli meyvesini 2005 yılında veren Polonyalı Grzegorz Demiañczuk ve Wojciech Tarañczuk, isimlerinden gözümüz korkmasın diye Greg ve Voitek deyip geçebilirsiniz diye de not düşmüş kenara. İsimlerini duyurmak konusunda vodkaları kadar iyi olan adamlarımız çok geçmeden Berlin‘nin yolunu tutmuş. Size doğudan ışık getirdik diyerek gecelere giriş yapan ikili, çok geçmeden Berlin underground sahnesinin başarılı label’ları Trapez, Crosstown Rebels, Pokerflat, Boxer, Dirtybird, Leena ile aynı kayıt odasında basılmış. Sonra da bu böyle olmaz deyip kendi kayıt şirketleri Channels Records’u kurmuşlar. Hali hazırda ürünlerini İstanbul’da görme şansımızın olduğu Get Physical ve Mothership gibi büyük label’lar ile de işbirliğinde olduklarını da söylersek Catz ‘N Dogz’un prodüksiyon kısmında ulaştığı boyutu size aktarmış oluruz sanırım.

Catz ‘N Dogz, street bass, disco, R&B, deep house, hip-hop gibi bir çok türü, meşhur olmalarındaki bir diğer sebep olan 3 kanallı prodüksiyonlarıyla bu gece İstanbul üzerinden rütbeli beyinlere ve inançlı ayaklara hizmet edecek.

Gecenin warm-up kısmına ise NewSpeak kadrolusu Moguz, after party kısmına ise Le Bébé Royal eşlik edecek.

Etkinlik | Sosyotix

Catz ‘N Dogz:

Soundcloud | Facebook | Twitter | RA