Sezon açıldı! Elektronik müzik sahnemizin organizatörleri eteklerindeki taşları birer birer döküyor. Artık sayılı miktarda elimizde kalan sıcak ve güneşli hafta sonu günlerinden biri olan 3 Ekim Cumartesi gecesinde Portekiz topraklarından iki önemli prodüktörü Generic Music‘in Private Party Project (3P) konseptiyle MENTHA kabinine konuk oluyor.

Moullinex (Discotexas,PT)

Çocukluğundan beri müzikle çevrili olan Moullinex, ya da nam-ı diğer Luis Clara Gomes, kendini spesifik janralara bağlamaktan kaçınan bir isim. Yine de Moullinex’in müziğini yoldaşı Xinobi gibi disco ve house başlıkları altında toplamak mümkün. İnce elenip sık dokunmuş melodiler, mütevazi synth’ler, şaşırtıcı bassline’lar ve umutsuz gitar tonları Moullinex’in sound’unun belirleyici öğeleri diyebiliriz. Kendi prodüksiyonlarının yanı sıra Cut Copy, Sebastian Tellier, Two Door Cinema Club, Röyksopp gibi isimlere yaptığı remix’lerle geniş bir kitlenin beğenisini kazanan Moullinex, yoğun temposunun içinde bir yandan da 2012 yılında Xinobi ile birlikte kurdukları Discotexas adlı plak şirketini yürütüyor.

Xinobi (Discotexas,PT)

Müzik ile takıntılı, Portekizli yetişkin bir çocuk; Xinobi, yani Bruno Cardoso. “Kendin Yap” akımıyla beslenen müzik-blog furyasında yetişmiş jenerasyonun bir parçası olan Xinobi, ‘BMX‘ ve ‘Day Off‘ gibi parçalarla evrenselleşti ve kısa sürede tanındı. Şüphesiz ki yayınladığı tüm eserlerinde kendini tazeleyen ve her defasında süprizlerle dolu şaşırtıcı müzikal duruşu, Xinobi’nin geniş ilham kaynağının bir sonucu. 

İkilinin bir araya geldiğinde Tropikal iklim oluşturma gücü ve birbirini tamamlayan müzik zevkleri b2b performanslarının değerini arttırıyor. Merak edenler bu gece MENTHA‘da kendilerini yakalayabilir!

Etkinlik | Biletix