2 Nisan Perşembe akşamı bir kısmımız için unutulmaz bir gece oldu. Afrika ruhunu Paris yaşantısıyla harmanlayan Tony Allen ve mükemmel ekibi, Redbull Music Academy Night kapsamında Babylon sahnesine konuk olarak bizlere iki saatlik gerçek bir müzik şöleni yaşattı.

Kendisiyle bizzat tanışıp sohbet etme şansı bulduğum Afrobeat’in öncüsü Tony Allen, çok içten ve samimi bir kişiliğe sahip. Bob Marley, James Brown ya da bilemedin bir Prince ruhunu yansıtan ekibi de onun gibi oldukça pozitif. İçeri girdiğimde konserin başlamasına yarım saat olmasına rağmen Babylon tıklım tıklımdı ve bizi güzel müzikleriyle kabinde RBMA mezunu Ali Gültekin‘in harika DJ seti karşılıyordu.

Konsere müthiş afro, caz ve funk karışımı ritimlerle başlayan Tony Allen, gecenin mükemmel geçeceği sinyallerini en baştan vermeye başlamıştı. Klavye, bongo, saksafon, trompet gibi olmazsa olmaz enstrümanlara bebeği gibi sevdiği davuluyla eşlik eden Tony Allen, caz müzik açlığımızı doyurmaya hazırdı. En başta yavaş yavaş ve tatlı tatlı ortamı ısıtıp bir anda herkesin dans etmeye başladığı sıcak bir ortam yaratmayı başaran grup, keyifli bir gecenin mimarları oldu. Bir caz festivali havasında geçirilen bu güzel gecede efsanevi davulcu Tony Allen, burada olmaktan çok mutlu olduğunu, bu geceyi asla unutmayacağını söyleyip dinleyicinin de mükemmel bir enerjiye sahip olduğunu ekleyerek performansını bitirdi. Kısa süre içinde bis için geri dönen grup, gecenin son şarkısını da çalarak bizlere veda etti.

Mükemmel bir kapanışla geceyi sonlandıran başarılı ekip, muhtemelen gelen herkesi müzik doyumunda zirveye ulaştırmıştır. Yine hafta sonu ruhunu hafta içine yansıtmayı başaran Babylon, kulaklarımızın güzel müzik sindirmesini sağladı. Bu harika gecede benim gibi siz de zıp zıp zıplayıp heyecanla konseri izlediyseniz, ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur.

Fotoğraflar: Red Bull Music Academy

RB+Tony+Allen1

RB+Tony+Allen2

RB+Tony+Allen3

RB+Tony+Allen5