Şehrin pazar günü derin derin nefes alıp bol bol muhabbet edip mis kokulu kahvesini içerken hafifçe salınımlar yaptığı alternatif etkinliği Bean Beat Bite, bu hafta doğduğu ve büyüdüğü Twins Coffee Roasters topraklarından ayrıldıktan sonraki ilk durağı olan Brew Lab‘daydı.

Türkiye Barista Şampiyonu Özkan Yetik (bilenen adıyla @Kahvekokanadam)’in Galatasaray’a konuşlanan 3. nesil kahve dükkanı Brew Lab’daki müzikal konuklarımız ise; Volkwagen Arena’daki Chet Faker konserini öncesinde sahne alan ve herkesi kendine hayran bırakan Islandman, etkinlik partnerimiz NOW.‘ın demirbaş DJ’i YANG ve kardeş kontenjanını paylaştığımız Mr.President oluşumun resident DJ’i Bakl oldu.

YANG’ın kahve yudumlama ve ileri geri adımlama ritmindeki eğlenceli setinden sonra Bean Beat Bite, Islandman’ın ellerinden ilk live performansını da yaşamış oldu. Islandman’ın yaklaşık 45 dk’lık gitar, loop machine ve sıradışı seslerle kurgulu emprovizasyon sunumu bizleri kahve dükkanından alıp oldukça uzaklara götürdü. Gelecek haftanın içimize düşen dertlerini silme görevini ise kapanışı yapan Bakl’a düştü.

Ev yapımı turtanın tadı damağımızda kalmış olsa da yeni bir haftanın yeterli motivasyonunu yanımıza kar olarak alıp gelecek haftayı beklemeye başladık çoktan. Görüşmek üzere!