Techno müzik kralı olarak kabul görmüş Drumcode plak şirketinin kurucusu İsveç doğumlu ünlü prodüktör ve DJ Adam Beyer, FG 93.7 ve Beat The Night sponsorluğunda ve Nissan Juke‘un katkısıyla 24 Nisan Cuma gecesi hafızalara kazanacak iki saatlik bir performans sergiledi. İstanbul’un yarısının bahar tatilinde olduğu bir zamana denk gelmesine rağmen mekan tıklım tıklımdı.

Gecenin açılışını BTN DJ’lerinden biri olan ve birçok festivalde yeteneğini göstermiş olan Furkan Kurt yaparken hemen akabinde kabini Türkiye’de techno müzik dünyasının öncüsü sayılabilecek Jeton Records‘un sahibi Ferhat Albayrak devraldı. Carl Cox gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışmış olan Türk prodüktör, bizi Adam Beyer komutasındaki gecenin devamına hazırlamayı başardı.

Saatler 01:00’i gösterdiğinde ise o beklenen an geldi ve Adam Beyer çığlıklar ve alkışlarla karşılandı. Kendisinin kabine geçmesiyle dans pisti iyice hareketlenmişti. Eğer çoğu Drumcode setine aşinaysanız, birçok tanıdık ve sevilen parçayı çaldığını anlamış olmalısınız. Kapanışta bile tempoyu asla düşürmeyen Beyer’in beklentilerin üstünde bir performans sergilemiş olduğu apaçık ortada. Techno müziği mükemmel bir şekilde kulaklarımızın beğenisine sunan karizmatik prodüktör, bir yandan yoğun kick ve bass’ları çekinmeden kullanırken bir yandan da performansıyla bütünleşen görsel şovu ile bizleri rüya alemine sürükleyi başardı.

Her şeyin sorunsuz geçtiği gece geçtimiz ay Suara ailesine katılan topraklarımızın yetenekli prodüktör/dj’i Sezer Uysal‘ın aynı hız ve tempodaki setiyle son buldu. Gecenin sonuna kadar kalamasam da, Sezer Uysal çalarken içerideki kalabalık halen aynı enerjiyle danslarını sürdürüyordu.

Özet geçersek, bir techno ilahı iki saatlik performansı ile kulaklarımızın pasını silip isminden ve namından da beklenildiği gibi bizlere mükemmel bir gece yaşatmayı başardı.