Aralık, yılbaşının ve soğukların yaklaşmasıyla etkinliklerin ayın ilk dilimine  yığıldığı aylardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Bu yüzden ay sonuna kalmadan, maaşları alır almaz yapılabilecek, gidilebilecek seçkin etkinlikler bizi bekliyor. Şöyle ki;

Aralık başında, alternatif bir etkinlik karşımıza çıkıyor. Kabak koyunun sevilen mekanı Latcho’nun organize ettiği, yazın birlikte tatil yapan, geniş ve rahat, insanların hoş sohbet bir ortamda gerçekleşecek etkinlikte sahneyi de yine Latcho’cular dolduruyor. Latcho Groove adıyla sahne alan topluluk farklı müzisyenlerin oluşturduğu bir Jam Session. Kabak’taki rahat sahne anlayışının, daha kurgulu bir şekilde gerçekleşeceği etkinlik, Mis Sokak’taki 60 metrekare’de yapılacak. İlki Taksim Mono’da düzenlenen etkinlikten edindiğimiz izlenim, gayet samimi bir ortamın oluştuğu yönünde. Makul ücretler, kısıtlı katılım ve rahat bir ortam. Cumartesi akşamını sakin bir kafayla geçirmek isteyenler için oldukça uygun. Grupça gidilip, daha sonrasında başka mekanlarda sonlandırılabilecek gecede ideal bir ilk durak.

01 Aralık Latcho Groove @ 60 metrekare
Etkinlik Detayı
—————————————————————————————————————————–

06 Aralık’ta sevilen şarkıcılardan Yasmin Levy, özel bir proje ile Galatasaray Suada’ya geliyor. “Kendimi özgür hissetmemi sağlıyor” diyerek tanımladığı Libertad albümünün turnesinde gerçekleştirilecek etkinlik, sevenleri ve ilgi duyanları için kaçırılmayacak bir fırsat. 06 Aralık Perşembe günü yapacak daha iyi bir işiniz yoksa, Suada’da hoş ve nezih bir gece geçirebileceğinize emin olabilirsiniz. Tabii 100,50 TL bilet ve diğer yan maliyetler bütçenizi yormazsa:)

06 Aralık Perşembe Yamin Levy @ Suada
Etkinlik Detayı
—————————————————————————————————————————–

Aralık ayının tartışmasız en çok öne çıkan etkinliği. Slovenyalı genç müzisyen Denis Jasarevic, Amerika’ya yerleştikten sonra Pretty Lights ile tanışıp  “müziğin ücretsiz dağıtılması” mottosuyla  hayatına devam etmekte. 14 Aralık’ta Babylon Istanbul’da olacak bu etkinliği böyle yazınca çok da önemli olmayan bir etkinlik olarak gözükebilir. Fakat Denis’in sahne isminin GRAMATIK olduğunu söylersek, hem bu isimden, hem de dinlediğimiz tracklerinden etkinliğin o kadar da basit olmadığını anlamışsınızdır. Eğer biraz müzikte kalite arıyorsanız, bu etkinliğe gitmeniz şart. Tek eksisi warm-up ve after party’de Style-ist zayıf kalmış olması.

14 Aralık Cuma GRAMATIK @ Babylon
Etkinlik Detayı
—————————————————————————————————————————–

Alternatif olarak 14 Aralık Cuma gecesi Indigo’da Gigology Night olarak lanse edilen Erol Alkan’ın desteklediği ve turnesinde birlikte çaldığı Daniel Avery olacak. Gramatik’e bilet bulmazsanız, gidilebilecek en uygun etkinlik bu gibi duruyor. İyi bir alternatif olarak not edilmeli.

14 Aralık Cuma Daniel Avery @ Indigo
Etkinlik Detayı
—————————————————————————————————————————–

Ertesi gün, daha elektronik bir geceye yelken açalım diyorsanız The Hall, 42Müzik Dj’lerinden Kolombo’yu sahnesinde ağırlıyor olacak. Nu Disco’nun Belçikalı temsilcisini boş bir gününde yakalayıp getirmek zor olsa gerek. Setlerini dinlerken bile yerinizde duramadığınız Kolombo, alkolün etkisiyle iyice sizi coşturacak. Nisan ayında Skandal’da sahne alan Kolombo, The Hall’de daha geniş bir kitleye ulaşacak. Şimdiden kalabalık bir gece olacağının haberleri kulağımıza geliyor. Kolombo’ya HOUSEKEEPER adı altında U.F.U.K. ile İlker Aksungar eşlik ederken, Radyo FG Dj’i ve Beyoğlu gece hayatının hareketli siması Orkun Bozdemir de kabine geçecek isimler arasında.

15 Aralık Cumartesi Kolombo @ The Hall
Etkinlik Detayı