Önce bir iptal/erteleme haberi;

Heyecanla beklediğimiz GRAMATIK Türkiye’ye bir türlü gelemedi. Çeşitli mekanların peşinde olduğu duyulduktan sonra, Babylon İstanbul’un 14 Aralık’ta konserini sessizce açıkladığı Gramatik’in Türkiye konseri yılan hikayesine döndü. Babylon İstanbul’un twitterdan yaptığı açıklamaya göre Gramatik’in tur programındaki değişiklik nedeniyle iptal edilmiş ve Mart 2013 içinde gerçekleştirilecek.Sabırsızlıkla beklediğimiz ve daha önce haberini verdiğimiz Gramatik konseri için plan yapanlar 14 Aralık akşamı için alternatifleri düşünebilir.

İndigo’daki Daniel Avery konseri en ilgi çeken etkinlik. Gilles Peterson ise  Lounge Fm’in organizasyonuyla Propaganda’da.

Sıradışı etkinlikleri kapsamında Avea’nın ev sahipliğinde Michael Nyman Band İstanbul Kongre Merkezinde.

12 Aralık’ta İstanbul’da ve 13 Aralık’ta İzmir’de Asaf Avidan rüzgarı esecek. Mood Pro (Erdem Çapar)’ın ön ayak olduğu etkinliğin İstanbul ayağı Jolly Joker’de, İzmir ayağı ise Bios Bar’da. Gidilir…

15 Aralık’ta önceden de duyurduğumuz Kolombo, The Hall’de olacak.

19 Aralık Çarşamba gününü, St. Pauli’nin Türkiye şubesi Quit’te, Molotove Coctail Party’le değerlendirmek, sıcak ortamda kefiyli bir gece geçirmek demektir.

21 Aralık’ta Büyük Ev Ablukada, hayran kitlesinin karşısına Refresh The Venue’de çıkıyor. REDD, akustik projesi Softcore ile Garage İstanbul’da.  Jay Jay Johanson ise İstanbul Bronx’ta.

Daniel Avery

Michael Nyman Band   

Asaf Avidan

Kolombo

Büyük Ev Ablukada