Elektronik müzik için bir ata seçecek olsak dünya üzerinde hatırı sayılır bir kitlenin ilk sıraya koyacağı isim Kraftwerk olur. Yanlış anlaşılmasın bu bir diskografi yazısı değil fakat Alman topraklarının 40 yıl önce devrim olarak sunduğu bu grubun, sonraki 4 nesil için paralel evrene business class uçuş imkanı sağladığını merkez üssü Berlin alarak görebiliriz. Tabi siz yine de benim bu konu hakkında koşulsuz Alman manda ve himaye sempatizanlığımı mazur görün. Tamamen eşit, ruhsal ve en saf duygular için kendini alt metinsiz tekilliğe adamış özel bir ismi, Einmusik‘i huzurlarınıza sunuyorum.

Einmusik, 2003 Temmuz’unda yayınladığı ilk EP’si ile çevresinde turladığı ama bir türlü çitlerden atlayıp bahçesine giremediği evin salonunda buldu kendini. Tam 10 yılı geride bırakan Samuel Kindermann, artık ev sahibi olarak karşılıyor bizi. Bu 10 yıl içinde peşine bir ip bağlasak dünyayı yumak haline getirecek kadar gig yaptı Einmusik. Bouq, Diynamic, Liebe Detail, Italic gibi kayıt şirketlerinin yanı 2008 yılında kurduğu ve ‘o benim bebeğim’ diye tanımladığı kendi kayıt şirketi Einmusika ile de misafirlerini ağırlamaya başladı.

Einmusik‘e bir çok kaliteli etiket bulabiliriz ama bana  göre en değerlisi kendi müziğini, dolayısı ile kendi dünyasını yaratıyor olması ki bunu çok özgün minimal sound’lar ile yaptığını düşünürsek ücretsiz dünya turu şansınızı kaçırmamanız en mantıklısı olur. Berlin yadigarı tech house ham maddeli özel karışımlarını yanına alarak ilk kez geleceği İstanbul‘un yolunu tutuyor Einmusik. Cue İstiklal etkinlik serisinin en özel performanslarından biri olacağına emin olabilirsiniz.

“Biz Einmusik’in evi nerede bilmiyoruz, biri bize yolu gösterse iyi olmaz mı?” diyenler için Kaan Düzarat,  warm up kısmında sizlere seve seve eşlik etmeye hazır olacak. Kısa süre önce Rock’n Coke Party Arena çadırını yerle bir eden Kaan Düzarat’ı daha yakında tanımak için yazı‘dan devam edebilirsiniz.

Einmusik için;

Facebook

Resident Advisor

Soundcloud

Ön hazırlık için neler dinlenmeli?