Geçtiğimiz hafta kapılarını Jamie Jones ile açan indigo bu sağlam başlangıcın geri dönüşünü metrekareye 8.5 insanın düştüğü bir gece ile almıştı. Torun tombalak hep beraber indigo’nun açılışını kutlamışken Jamie ile sırıkla yüksek atlama kategorisinden girdiği İstanbul gece hayatında bu haftaki konuğu Alec Empire olacak.

Alec Empire kimdir? sorusuna cevap vermeden önce indigo yazısının yanında yer akan RE/TUNE ne iş diye merak edenlere: RE/TUNE, Ekim ayından başlayıp Haziran’a kadar 9 ayı sultan ilan eden bir etkinlik serisidir. Bizim ayaklarımızı yerden kesip TomTom‘dan evrene selam yollayacak isimleri getiren ekip ise yeni bir oluşum olan Vayb.

Şimdi asıl konumuz olan Alec Empire‘a dönelim. 92 yılında kurulan Atari Teenage Riot grubunun kurucusu olup anarşist ve anti-faşist politik bir misyon ile hardcore techno‘yu çekiç gibi kullanan Alec Empire, 2000 yılında grubu dağıldıktan sonra kendi yoluna solo artist, yapımcı ve DJ olarak etti. Çok geçmeden yerlisi olduğu Berlin‘de kendi evini yani Record şirketini de kuran Alec, bu sefer de asasını eline alıp kabinden büyüler yağdırmaya başladı. Bjork, Einstürzende Neubauten, Jon Spencer, Rammstein, Thurston Moore, Sonic Youth, Slayer  gibi kendi alanlarında hardcore olan isimlerle çalışan Alec, yeraltından çıkardığı sound’ları İstanbul’da sergilemek adına bu gece karanlık saatlerde indigo’da yerini alacak. Sabahın ilk ışıklarına mutant olarak doğacağınıza emin olabilirsiniz.

TomTom’u ısıtıp Alec Empire gelene kadar bizleri hazırlama görevini ise Wreckage Sound System DJ’lerinden Yeterschism ve B-Stock üstlenecek.

Bilet;

40 TL. www.sosyotix.com ‘da
50 TL. Kapıda

Kapı Açılış 23:30