Haftaiçi Eczacıbaşı A.Ş‘nin İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı‘nın bütün borçlarını ödemesi ile Deniz Palas‘ın satışının durdurulduğu kararını alarak sevinmiştik. Bu sezon dünyanın farklı yerlerinden bir çok müzisyeni sahnesinde ağırlayan Salon İKSV, biz ‘kış ne zaman geliyor, acaba gelmeyecek mi?’ gibi sorular sorarken soğuk havalardan önce kuzeyin tadına bakmamızı sağlayacak bu hafta.

Salon İKSV’nin A Taste of Norway adını verdiği projesi ile bu hafta konuk edeceği üç isimden ilki Norveçli piyanist ve besteci Aksel Kolstad olacak. 4 yaşında dokunmaya başladığı piyano tuşlarına 20’li yaşlara geldiğinde Prof. Sigurd Slåttebrekk gözetiminde dahil olduğu The Norwegian Academy of Music ile devam eden Kolstad, Norveç, Estonya ve Rusya’da bir çok önemli festivalde performans sergiledi. 2009 yılında Oslo’da dünyanın ilk klasik müzik konser kafesi olan Café de Concert‘i kuran Norveçli müzisyen, Amerikan basını tarafından “The New Victor Borge” olarak etiketlenmiş durumda.

28 Kasım Perşembe akşamı, meteorolojinin tahminine göre soğuk hataların kendini hissettireceği ilk günde, Kuzey’den gelen misafirimiz Aksel Kolstad‘ın içinizi ısıtacak özel performansını kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Etkinlik | Biletix

Aksel Kolstad:

YouTube | Facebook | Twitter | Website