Indigo, açılalı bir ayı geride bırakırken ağırladıkları isimler ve kulüp içi atmosferiyle İstanbulluların kaliteli elektronik müzik dinleyebilecekleri mekanların başında geliyor. Özellikle farklı organizasyon şirketleri ile çalışarak çıtanın hep yukarıda kalmasını sağlamaktalar. Bu haftaki performansların organizasyon kısmında ise yer alan Gigology, “Gigology Label Series” adını verdikleri projeleri ile Cuma ve Cumartesi günü indigo’ya gelenlere kırmızı iksirden verip süresiz dans etmelerini sağlayacak.

Indigo’nun bu geceki programında açılışı artık alışık hale geldiği üzere Alican ve Murat Uncuoğlu üstlenecek. Zira olaya warm-up olarak bakmamak lazım bu iki isim de geceye ısınmadan başlamayı seviyor. Size tavsiyemiz TomTom’un doğal müzik atmosferine girmeye başladıktan itibaren dans etmeniz başlamanız.

Alican ve Murat Uncuoğlu’dan sonra kabinde Nat Self, a.k.a Zombie Disco Squad yerini alacak. 7 yıl önce DJ olarak başlayan hikaye, kendi adını verdiği underground partileri ile adını Londra’da ‘legend’ seviyesine çıkarması ile devam ediyor. Self, daha sonra ‘Straight Boy‘ adını verdiği ‘free download‘ etiketli şarkısı 10.000‘nin üzerinde indirilmesi ile Büyük Britanya topraklarından çıkıp kendini dünyanın farklı yerlerinde farklı insanların danslarına neden olurken buluyor. Müziğine classic house, ghetto tech, disco ve hip hop türlerinden aldığı ilham ile yön veren Zombie Disco Squad, rüştünü  Berlin’nin marka gece kulüplerinden biri olan Watergate‘in resident DJ’liğini yaparak kanıtlamayı başarmıştır. Son olarak bir Zombie Disco Squad atasözü şöyle der;  “If you want something done properly you better do it yourself, Zombie Disco Squad with Nat Self at the helm are heading for big things.”

Geceyi sabahın ilk ışıklarına bağlanmaktan sorumlu ismimiz ise Monkey Safari. Almanya’nın Berlin‘e olan yakınlıklığından nasibini almış, Halle şehrinden sesini duyuran iki kardeşin müziğinin başlangıç noktasını gece hayatı bağımlılığı ve gece kulübü kültürünün içinde yaşamaları oluşturuyor. Aynı zamanda başına ‘legendary‘ konulan Charles Bronson Club‘ın, What!What! (2008’den beri) ve Mambo (2011’den beri) kayıt şirketlerinin sahibi olan bu ikili, bireysel yaratıcılıklarını house ve techno içersinde birleştirip modumuzu hep gülen bir yüze sabitleyecek müziğin temsilcileri arasında yer almakta. Almanya’da elektronik müzik festivallerinin line-up’larından sıkca karşımıza çıkan Monkey Safari, son iki yıldır Fusion Festivali‘ndeki performansı ile de kendi ülkesinde ismini kabul ettiren DJ’ler arasında yer almakta. Tam anlamıyla özel bir performans bizleri bekliyor!

Uyarı: “The wave their riding is high grade and infectious, this is some serious monkey business!”

Madem denizin altından kıtalar bağlanıyor biz de İstanbul‘dan Berlin aktarmalı Londra seferine başlarız diyen Indigo’da treni kaçırmamanız tavsiye edilir!

Etkinlik | Sosyotix

Zombie Disco Squad:

Soundcloud | Facebook | Twitter

Live Set 27.10.2013:

Monkey Safari:

Soundcloud | Facebook | Twitter

Live @ Fusion Festival 2013:

Live @ Fusion Festival 2012: