Daha önce efsanevi müzisyen ve rock’n’roll ikonu Elvis Presley’in gençlik yıllarını ekrana taşıyacak olan yeni bir dizinin yolda olduğunu duyurmuştuk. Sun Records adı verilen ve 23 Şubat‘ta CMT kanalından yayımlanacak bu yeni dizinden ilk fragman geldi!

Son dönemde dizi yapımcılarının müzik dünyasına olan ilgisi, karşımıza peşi sıra çıkan yapımlarla devam ediyor. Vinyl ile başlayan ardından Roadies ile devam edip The Get Down sonrası artarak devam bu ilgiye yeni bir yapım daha ekleniyor. Bugüne kadar sayısız film ve belgesele konu olan rock’n’roll’un ikonik ismi Elvis Presley, bu sefer hikaye örgüsüne dahil olan Johnny Cash ve Jerry Lee Lewis ile dizi dünyasına konuk olacak. Tony ödüllü Million Dollar Quartet müzikalinden uyarlanacak dizi, bu üç efsanevi müzisyenin ilk adımlarını konu alacak. Vinyl‘da karşımıza çıkan ve müzik sahnesinin dönemin diğer dinamikleri ile bağlantısının da anlatılacağı Sun Records dizinin yönetmenliğini ise iki Oscar adaylığı bulunan Roland Joffé üstlenecek.

Elvis Presley’i Drake Milligan, Jerry Lee Lewis’i Christian Lees ve Johnny Cash’i Kevin Fonteyne‘in canlandıracağı dizi, adını sonradan birer yıldıza dönüşecek müzisyenlere yaptığı prodüktörlük ile 50’li yılların en etkili isimlerinden biri olan Sam Philips‘in kurduğu plak şirketi Sun Records‘tan alıyor. Dizi, 23 Şubat 2017’de CMT kanalından yayımlanacak. Paylaşılan ilk fragmanı merak edenler aşağıya gelsin.