H

avaların iyice ısınması ve tüm enerjimizle yaz mevsimini kucaklamamıza çok az kaldı. Yaz demek, festival sezonunun açılması demek. Hal böyle iken şu sıralar peşi sıra açıklanan festival programları ile karşınıza çıkıyoruz. Sırada ise 2004 yılından beri FG 93.7 tarafından düzenlenen Electronica Festival var. 5-6 Temmuz tarihlerinde son yıllarda mesken tuttuğu Çeşme’yi ziyaret edecek olan Electronica Festival, iki yıl aradan sonra 13-14 Ağustos tarihlerinde İstanbul’a konuk olacak.

Geçtiğimiz yıl Seth Troxler, Daniel Bortz, David Mayer gibi önemli isimler ağırlayan Burn Electronica Festivali‘nin bu yılki konukların çoğu sezon içinde İstanbul’daki çeşitli kulüplerde ağırladığımız elektronik müzik sahnesinin sınıfı geçmiş üyelerinden oluşuyor. Listedeki isimler;

Adana Twins, Âme live, ANNA, Aril Brikha, Bob Moses, Efdemin, John Digweed, Musumeci, Nick Monaco, Nora En Pure, Oliver Koletzki, Pillow Talk, Re.You, Ripperton, Scuba, Soul Clap, Tiga, Vessels, Wolf+Lamb‘ın yanı sıra yerli kontenjandan Birol Giray ‘BeeGee, Murat Uncuoğlu, Ferhat Albayrak, Ahmet Şendil, Alican, İlker Aksungar, Ömür & Altan, Sezer Uysal, Gökçe Özer, Doruk Güralp, Ali Efe Dinç, Furkan Kurt ve Nisso var.