Normalde 8 Haziran’da gerçekleşecekken sonradan [o sıralardaki diğer tüm konser ve festivaller gibi-] yapılmayacağı açıklanan Burn Electronica Festival için çıkan karar meğer iptal değil ertelemeymiş.

Direnişe karşı takınılan tutum Electronica’yı öldürmeyip güçlendirmiş ve festivalin bu seneki 10. seferinin ikametgahı Suma Beach‘e alınmış. Güçleri birleştirme at its finest!

[Evet, bir aydır her haftasonu toplanıp günübirlikçiler [gecesbirlikçiler?] gibi Kilyos yollarına düşme sebebilimiz olan Suma Beach’ten bahsediyoruz.]

 

Line-up’ta bir değişiklik olup olmayacağı henüz açıklanmamış olsa bile hatırlayalım hazirandaki orijinal line-up için açıklanmış olan isimler kimlerdi de çokpekçok heyecanlanmış idik de sonrasında üzülmüştük de şimdi tekrar seviniyoruz:

 

* Main Stage:
Modeselektor
Todd Terje & Linstrom Live
Noze Live Feat. Ornette
Solardip Live
Portecho Live

* Park Stage:
John Dahlback [[hızlı ve yanlı ve taraflı ve hevesli ve ziyadesiyle unproffesional not: ben bunu yazarken bile seviniyorum. canım ya.]]
Plump DJs
Sharam Jey
Mario Basanov
Murat Uncuoğlu
Mert Yücel
Alican Yüksel

* Dome Stage:
Jonas Rathsman
Moon Boots
Low Earth
İlker Aksungar
Ömür & Altan
Barış Baş
Burn Team DJs

 

Electronica’ya şapşahane Suma kararı için bir kez daha teşekkür ettikten sonra 1-) line up’ta durum nedir son gelişmeleri ve 2-) mahşerin şafakların önceden Indigo & Propaganda & 360 & Wake Up Call şeklinde duyurulmuş olan 4 atlı after party’cileri artık fazla şehir içinde kalıyor olduğuna göre buralardaki programların yerine düşünülenleri bekliyoruz.

 

FAKAT YİNE NE GÜZEL HABERLER VERDİK HE.