Yıl: 2014

Albüm: I Forget Where We Were

Dinlenebilecek Cover/Remix: Boehm Remix / George Ogilvie Cover

Teknik Varlıklar: Bu şarkının içinde August Rush var. Bir yerlere acele etmiyor ama içine de sığamıyor gitarlar. Desteğe gelen davulları, Ben Howard’ın kusursuz vokali ara ara durduruyor. Ancak çok sevdiğiniz bir insanın size bir şeyler fısıldaması kadar yakın vokaller ve sürekli bunu destekleyen gitar ve davullar. Özellikle en son Ben Howard’ın çift ses vokali gerçekten kalp durdurabilecek kadar başarılı. Şarkının sonunda bir şey sönüyor ama ne olduğunu anlayabilecek kadar evrene hakim değiliz.

Hikaye: Ben Howard’ın sevgisini nerede bıraktığını bulamadığı bir yazı anlatıyor. Hikayeyi anlayacak kadar bizi içeri almıyor ama hissettiklerini çok güzel ortaya koyuyor.

Dök İçini: Suya tekneden atlayalım mı yoksa çok mu yüksek. Ben korkarım. Çünkü fazla yüksek. Atlamayalım. Dur kafanı kaldır, güneşe bak fotoğrafımızı çekiyorlar. Ben gözlerimi kısıp, kollarımı açacağım. Bir yaz gününde, televizyon ekranına yansıyan güneş gibi değil bu sefer. Rahatsız etmiyor. Koluna okyanusu çizmişlerdi adamın. Gördüm. Gelirken çocukluğumu da getirecek yanında. Gökyüzü gibi değil mi zaten çocukluk? Hiçbir yere gitmiyor. (kollarında gerçekten okyanus olabilir mi birinin?)