2

013 yılında gitarist Johnny Took‘un evinde kaydedilen birkaç demo sonrası Avustralya menşeli plak şirketi I OH YOU ile anlaşan üçlü (Johnny Took, Matt Mason ve Tommy O’Dell) DMA’S adı altında grubun ilk single’ı “Delete”i yayınladı. Blur’un bateristi olarak tanıdığımız, aynı zamanda Birleşik Krallık’ın gözde alternatif rock radyolarından Radio X‘te program sunan Dave Rowntree, “Delete”i haftanın şarkısı seçti.

New York çıkışlı bağımsız plak şirketi Mom + Pop Music kanatları altında grupla aynı adı taşıyan ilk EP DMA’S, Mart 2014’te dinleyiciyle buluştu. Yaptıkları müziği nostaljik garage pop olarak isimlendiren DMA’S haksız da sayılmaz. “Laced“, “Delete“, “Your Low” ve “Feels Like 37” olmak üzere 6 şarkının yer aldığı EP’de toplam 4 şarkıya video klip çekildi.

Three friends who came together making nostalgic garage pop in a bedroom in Newtown.
Newtown-Sydney çıkışlı grup kısa zamanda gördükleri büyük ilgi karşısında Avustralya turu dışında Kanada, Avrupa, Birleşik Krallık, Japonya ve Amerika Birleşik Devletlerinde tura çıktı. Tur kapsamında Lollapalooza, Reading & Leeds ve Governor’s Ball gibi hatırı sayılır festivallerde sahne aldı.

2015’in ikinci yarısı sosyal medya hesaplarından yeni albüm üzerinde çalıştıklarını açıklayan DMA’S, Ekim başı yayınladıkları “Lay Down” ile 90lar brit pop-garage rock havasını ciğerlerimize doldurdu.

Grubun ilk LP’si Hills End, DMA’S EP‘de karşımıza çıkan “Delete” ve “So We Know” dışında 10 yeni şarkıdan oluşuyor. Oasis, Yeah Yeah Yeahs ve Depeche Mode gibi birçok isimle çalışmış İngiliz yapımcı ve miksaj mühendisi Mark ‘Spike’ Stent tarafından miksajı tamamlanan Hills End 26 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD | DMA’S