S

on dönemlerde iptal edilen konser ve festival listesine Diynamic Festival da dahil oldu. Yaşanan olaylara rağmen gerçekleşmesi planlanan festival, OHAL kararının ardından iptal kararı aldı.

Babylon Kilyos’ta yapılması planlanan, Solomun ve saz arkadaşlarının performans sergileyeceği Diynamic Festival Olağanüstü Hal nedeniyle iptal edildi. Organizasyonun yaptığı resmi açıklaması şöyle:

“Sevgili Diynamic Festival destekçileri ve takipçileri,
Geçtiğimiz hafta boyunca süren uzun görüşmeler ve yapılan birçok toplantı sonrasında üzülerek Diynamic Festival’in 2016 İstanbul organizasyonunu iptal etmek zorunda kaldığımızı bildirmek istiyoruz.
Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı ve sonrasında gelişen darbe girişimi bile gerek ortağımız Diynamic Music gerekse bizleri Diynamic Festivali’nin gerçekleştirilmesi hedefimizden vazgeçirmemişti.
Son gelişmelerin akabinde ilan edilen olağanüstü hal ise bütün planlarımızı değiştirdi. Olağanüstü hal ile birlikte birçok belirsizlik de oluştu. Bu belirsizlikler önümüzdeki günlere, haftalara nasıl etki edecek tahmin edememekteyiz. Festivalin tüm katılımcıları için güvenliğin sağlanması konusundaki endişeler neticesinde Diynamic Festival İstanbul’u gönül rahatlığıyla gerçekleştiremeyeceğimiz gerçeği ile yüzleştik.
Yaşadığımız gelişmeler bizi oldukça üzdü çünkü her zaman müziğin sevgi, barış ve doğayla içiçe olduğunu düşündük. Ne yazık ki son günlerde bu düşünceleri sürdürmekte güçlük çekiyoruz.
Festival için satın almış olduğunuz tüm biletlerin iadeleri TixBox tarafından sağlanacaktır. Bir sorununuz olması durumunda TixBox’a info@tixbox.com.tr e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
Emin olun Diynamic Festival 2017’de tüm bu yaşadıklarımızın acısını çıkartacağız.”

Sevgi ve barışla,
MATT Müzik Organizasyon A.Ş.