Yeni albümleri ‘Caracal’ için takvimden bereketli Eylül ayının 25’ini işaretleten İngiliz prodüktör kardeşler, Disclosure, ilkbaharda servis ettiği Gregory Porter ortaklı ilk single’ı ‘Holding On’un ardından dün ikinci single’ını bizlerle paylaştı.

Disclosure ve vokal ortaklıkları

2013’te yayınladıkları ilk albümleri ‘Settle‘ ile yılın en iyi elektronik albümleri arasında girmeyi başararak ismilerini geniş bir kitleye duyuran Disclosure, şimdi yeni albümleri ile kapımızı çalmak üzere. İlk çalışmalarında olduğu gibi kolabrasyon merkezli şarkılar üreten ikili, karakteristik bas çizgileri ve beat oluşturma tekniklerinin ile vokal merkezli müzikal duruşlarını oluşturuyor.

Disclosure’un yenisi; ‘Moving Mountains’

İkili, tıpkı bu öğlen yayınladığım Foals‘un yeni single‘ında olduğu gibi Annie Mac‘ın BBC Radio 1‘daki program üzerinden yeni albümden ikinci meyveleri ‘Moving Mountains’ı bizlere sundu. Vokalist Brendan Reilly’in iş birliği ile hazırlanan şarkı, Disclosure’ın ilk çıktılarından kalma post-dubtep tarzını alıp future garage ve R&B etkileşimlerini üzerinde taşıyor. Disclosure’un yenisi ile tanışmak isteyenler BBC Radio 1 oynatıcısında 1:29:30‘i işaretleyebilir. Ben ilk single’ı da merak ettim diyenler ise aşağıya gelsin.