G

ün geçmiyor ki Avrupa’nın güzel şehirlerine yerleşen festivallerden 2018 programlarına dair bilgi gelmesin. Sırada Hırvatistan’ın Pula şehrindeki tarihi bir kalede gerçekleşecek Dimensions Festival‘in dillere destan 2018 programına eklenen Kraftwerk haberi var.

İlk kez 2012 yılında düzenlenen ve hali hazırda Hırvatistan’ın güzelim plajlarına yerleşen elektronik müzik festivallerinin aksine ilk bakışta farklı bir çizgide olduğunun mesajını veren Dimensions Festival, 2018 programından yeni isimler açıklamaya devam ediyor. 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalden daha önce açıklanan Moodymann, DJ Stingray, Courtesy, Nina Kraviz, The Bug, Helena Hauff, Anastasia Kristensen, DJ LAG, Paula Temple, Detroit In Effect, Vladimir Ivkovic, Jon K, dBridge, Peggy Gou, Darkhouse Family, Sonja Moonear, Skee Mask, Lena Willikens, Peanut Butter Wolf, Billy Nasty, Nicolas Lutz, Marcellus Pittman, DJ Python, Saoirse, Hunee, K-HAND, Petar Dundov, Alexander Nut, Bonobo, Eddy Ramich, Craig Richards, Umfang, Volvox, Ben UFO, Maximum Joy, Jon Hopkins, Amp Fiddler, Azymuth & Marcos Valle, James Holden & The Animal Spirits, The Exaltics, Heinrich Dressel & Teslasonic, Ariwo, Jan Kinčl & Regis Kattie gibi önemli isimlerin arasına bugün Kraftwerk de dahil oldu.

“Ben çok yükseldim bu festivale şimdiden biletimi ayırtmak istiyorum.” diyenleri şuraya, “Dediğiniz kadar var mı merak ettim?” topluluğunu ise aşağıya alalım.

dimensions-2018-flyer-news