G

ün geçmiyor ki Avrupa’nın güzel şehirlerine yerleşen festivallerden 2017 programlarına dair bilgi gelmesin. Daha bugün Teksas eyaletinin yerli maili festivali Austin City Limits festivalinin göz kamaştıran lineup’ını paylaştık. Şimdi de Hırvatistan’ın Pula şehrindeki tarihi bir kalede gerçekleşecek olan Dimensions Festival‘in tam kadro 2017 programı duyuruldu.

İlk kez 2012 yılında düzenlenen ve hali hazırda Hırvatistan’ın güzelim plajlarına yerleşen elektronik müzik festivallerinin aksine ilk bakışta farklı bir çizgide olduğunun mesajını veren Dimensions Festival, 2017 programının tamamını açıkladı. 31 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalden daha önce açıklanan Grace Jones, Moderat, Yussef Kamaal (dağılmasalardı iyiydi), Marcel Dettmann, Floating Points, Daphni, Gilles Peterson, Romare, Joy Orbison, Ben UFO, Ata Kak, Nina Kraviz, Jeff Mills, Theo Parrish gibi önemli isimlerin arasına bugün Goldie, Andy Stott, Parris Mitchell, Aux 88, Scott Grooves, Mala, Adrian Sherwood, Maurice Fulton, Kode9, Silent Servant, Billy Nasty, Mr. Ties, Telefon Tel Aviv, Pinch, Bradley Zero da dahil oldu.

“Ben çok yükseldim bu festivale şimdiden biletimi ayırtmak istiyorum.” diyenleri şuraya, “Dediğiniz kadar var mı merak ettim?” topluluğunu ise aşağıya alalım.