G

ün geçmiyor ki Avrupa’nın güzel şehirlerine yerleşen festivallerden 2017 programlarına dair bilgi gelmesin. En son Berlin’e yerleşen Lollapalooza’dan havadisler vermiştik. Şimdi ise sırada bu yıl 5. kez Hırvatistan’ın Pula şehrindeki tarihi bir kalede gerçekleşecek olan Dimensions Festival var. Her sene içerik kalitesini bir seviye daha yukarı taşıyan festivalin 2017 programı da aklımızı çelecek cinsten.

İlk kez 2012 yılında düzenlenen ve hali hazırda Hırvatistan’ın güzelim plajlarına yerleşen elektronik müzik festivallerinden ilk bakışta farklı bir çizgide olduğunun mesajını veren Dimensions Festival, 2017 programını duyurdu. Yazın sonuna yerleşen ve 31 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bu yılki konukları arasında. Grace Jones, Moderat, Yussef Kamaal, Marcel Dettmann, Floating Points, Daphni, Gilles Peterson, Romare, Joy Orbison, Ben UFO, Ata Kak, Nina Kraviz, Jeff Mills, Theo Parrish gibi önemli isimler yer almakta.

Ben çok yükseldim bu festivale şimdiden biletimi ayırtmak istiyorum diyenleri şuraya, programın tamamını görmeden inanmam diyenleri ise aşağıya alalım.