Güneşi yavaş yavaş kaybediyoruz. Yaprakşar henüz rengini değiştirmedi ama çanlar sonbahar için çalmaya başladı çoktan. Hep bir inatlaşma içinde olan ruhumuz da kışın kucağına bırakmadan kendini yeniden üreme çabasında. Yaz başında 6. albümünü müjdeleyen Casady kardeşlerin freak folk, psychedelic müzik projesi CocoRosie, geçtiğimiz hafta ‘Heartache City‘i yumuşayan kalbimize emanet etti.

2013 yılında yayınladıkları son albümleri ‘Tales of a GrassWidow’den ‘Gravediggress’ ve ‘After the Afterlife’ isimli şarkıları ile aklımızda kalan CocoRosie, farklı yapılarda deneysel sesler üzerine kurulu müzikal duruşlarını konuşma şeklindeki vokallerle birleştirerek yine bir hikaye anlatıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Minimal sesleri çarpık yerleştirmeler ve geri beslemelerle kurgulayan ikili, 10 şarkıdan oluşan ‘Heartache City‘ ile sonbaharın önemini kulağımıza fısıldıyor.

İkili son olarak yeni albümünden ilk video klip çalışmalarını ‘Lost Girls’ isimli şarkılarına çekerek bizlere servis etti. Kimse size elini uzatarak bulunduğunuz ortamdan kaçmanıza yardımcı olmayacak fakat CocoRosie‘nin bıraktığı izler derin. Takip etmekte fayda var!